Mladé pušky sa hotujú na dvojzápas o všetko: VIDEO Vytvorme spoluprácu a nie konkurenciu!

Róbert BoženíkRóbert Boženík Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

ŠAMORÍN - Slovenská futbalová reprezentácia má na hrote útoku na výber skúsenosti Michala Ďuriša i mladosť Róberta Boženíka či Samuela Mráza. Posledný menovaný pricestoval na pondelňajší zraz do Šamorína povzbudený dvomi gólmi v drese Bröndby Kodaň, ktorými si otvoril strelecký účet v najvyššej dánskej súťaži.

Dvadsaťdvaročný útočník sa premiérovo presadil v siedmom ligovom vystúpení. Za národné mužstvo môže nastúpiť prvýkrát od letného prípravného stretnutia s Jordánskom a hneď v kľúčových dueloch kvalifikácie budúcoročných majstrovstiev Európy. Tréner Pavel Hapal ho má k dispozícii proti Chorvátsku (16. novembra v Rijeke) a Azerbajdžanu (19. novembra v Trnave).

"Po čase som sa vrátil do reprezentácie, teším sa, že sa môžem opäť pripojiť k chalanom na tieto dva dôležité zápasy. Nálada je vždy veľmi dobrá, treba to ešte preniesť na ihrisko a urobiť dobré výsledky, aby sa dostavil úspech," povedal Mráz, ktorý sa na Ďuriša s Boženíkom nepozerá ako na konkurentov: "Bude podstatné, aby sme vytvorili spoluprácu a nie konkurenciu, aby sme to priali jeden druhému, lebo ide o celý tím a o celý národ."

Samuel Mráz Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Mráz hosťuje v Dánsku z talianskeho druholigového Empoli, nomináciu si vyslúžil ešte pred nedeľňajším dvojgólovým vystúpením: "Sústredil som sa na zápasy v klube, aby som sa do nich dostal a aby som ich odohral v dobrom tempe. Pre karty nám vypadol klasický strelec, zastúpil som ho aj v góloch. Mal som radosť, že som sa mohol odvďačiť trénerovi. Pogratuloval mi ku gólom, aj chalani mi to veľmi želali. Podarilo sa mi to a pre hráča je bonus, keď ho povolajú do reprezentácie."

Stopérsky otáznik

Hapal sa musí tiež rozhodnúť, koho nasadí v stopérskej dvojici vedľa Milana Škriniara. Obranca Interu Miláno je jasná voľba, no hráči vedľa neho sa menia. V októbrovom domácom súboji proti Walesu (1:1) dostal dôveru Norbert Gyömbér, ale videl červenú kartu a v Chorvátsku s ním český tréner nemôže rátať.

Naspäť je Denis Vavro, do úvahy prichádza aj Martin Valjent, ktorý pravidelne nastupuje v najvyššej španielskej súťaži. "Teším sa na zápas a myslím si, že aj ostatní chalani. Po výkone v prvom vzájomnom zápase nám veľa ľudí neverí, dúfame, že tento bude úplne iný. Treba zmeniť možno všetky, ale s Walesom sme už odohrali dobrý zápas, na to musíme nadviazať a ešte to zlepšiť. Chorváti majú psychickú výhodu, určite budú sebavedomejší, lebo u nás doma vyhrali hladko 4:0. My sa nesmieme zľaknúť, musíme si dovoliť oveľa viac ako v prvom zápase. Ten nám ukázal, že to nebude ľahké, ale musíme sa pobiť o dobrý výsledok, najlepšie o víťazstvo," povedal Škriniar.

Citeľné straty pre Chorvátov

Takisto na Chorvátov čaká zodpovedanie stopérskej otázky, pre disciplinárne tresty absentujú Dejan Lovren aj Domagoj Vida. "Každá takáto strata je citeľná, obaja sú opory. Veríme, že to s nimi zamáva a dostaneme sa do nejakých šancí," dodal Škriniar, ktorý by si želal, aby sa duel uskutočnil v prestížnejšom dejisku než v Rijeke: "Bol by som rád, keby sa hralo pred čo najväčšou kulisou. Rozprával som sa aj s klubovým spoluhráčom Marcelom Brozovičom a tiež boli nespokojní, že sa hrá na malom štadióne. Už sa s tým nedá nič robiť, dúfame však, že aj zo Slovenska nám príde podpora."

Viac o téme: Michal Ďuriš Samuel Mráz Róberta Boženík
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/Pavel Neubauer; VIDEO: Športky
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články