Mintál si post prvého kouča dlho neužil: Nový lodivod, Fantóm však zostáva v klube

Mintál dočasne vedie prvé mužstvo NorimberguMintál dočasne vedie prvé mužstvo Norimbergu Zdroj: profimedia.sk

NORIMBERG - Bývalý slovenský futbalový reprezentant Marek Mintál už nebude ďalej viesť prvé mužstvo 1. FC Norimberg. Podľa agentúry SID končí vo funkcii dočasného kouča nemeckého druholigistu, kormidlo po nedávno odvolanom Damirovi Canadim prevezme 49-ročný Jens Keller. Mintál zostane v klube naďalej ako tréner tímu do 21 rokov.

Z výsledkovej krízy má Norimberg vyhrabať nový hlavný tréner Keller, ktorý naposledy viedol v II. bundeslige FC Ingolstadt a Union Berlín. "Môžem potvrdiť, že som mal s vedením FCN veľmi dobré rozhovory, zmluvu som však zatiaľ nepodpísal. Sme však na dobrej ceste," povedal Keller pre utorkové vydanie Bildu.

Štyridsaťdvaročný Mintál si v Norimbergu odkrútil dve hráčske anabázy (2003 - 2011, 2012 - 2013). Po odvolaní Canadiho súhlasil, že dočasne povedie A-tím FCN. Mužstvo viedol aj v domácom súboji 13. kola druhej nemeckej Bundesligy, v ktorom Norimberg prehral s lídrom Arminiou Bielefeld hladko 1:5. V tabuľke II. bundesligy patrí bavorskému klubu po 13 odohraných zápasoch 14. priečka.

Viac o téme: Marek Mintál 1. FC Norimberg
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: profimedia.sk
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články