Na malom štadióne, veľká šou! Rujevica zažila magický večer: Ohlasy médií na postup Chorvátov

G�lov� oslavy Chorv�tov
G�lov� oslavy Chorv�tov

RIJEKA - Slovenskí futbaloví reprezentanti prehrali s Chorvátmi 1:3 v sobotňajšom zápase E-skupiny kvalifikácie o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy. Zverenci trénera Pavla Hapala viedli na Štadióne Rujevica v Rijeke od 32. minúty gólom Róberta Boženíka, ale po zmene strán tesný náskok neudržali. Skóre najskôr otočili Nikola Vlašič s Brunom Petkovičom a po vylúčení Róberta Maka pridal tretí gól domácich Ivan Perišič.

Chorvátski futbalisti si víťazstvom poistili postup na kontinentálny šampionát a obsadia s určitosťou prvé miesto v skupine. Slováci sú po tretej kvalifikačnej prehre na štvrtej pozícii a boj o miestenku na Euro už nemajú vo vlastných rukách.

Slovenský reprezentačný tím absolvuje v novembrovom asociačnom termíne ešte jeden zápas, ktorým uzavrie účinkovanie v kvalifikačnej E-skupine. V utorok 19. novembra nastúpi o 20.45 h v Trnave na Štadióne Antona Malatinského proti Azerbajdžanu.

Ohlasy médií na postup futbalistov Chorvátska na majstrovstvá Európy 2020 po víťazstve 3:1 nad Slovenskom:

Jutarnji list (Chor.): "Strieborní z Ruska pôjdu na majstrovstvá Európy 2020! Chorváti potvrdili svoj status víťazstvom nad Slovákmi na Rujevici. Od roku 1994 to budú šieste majstrovstvá Európy aj s Chorvátskom, päťkrát nechýbali 'Vatreni' ani na majstrovstvách sveta."

Hina.hr (Chor.): "Chorvátsko po šiesty raz na majstrovstvá Európy a piatykrát v sérii. 'Vatreni' chýbali iba v roku 2000 v Holandsku a Belgicku."

Slobodna Dalmacija (Chor.): "Chorváti neodišli na prázdniny s nedokončenou robotou. Po zúrivom druhom polčase si zabezpečili víťazstvo aj postup na Euro 2020."

24sata.hr (Chor.): "Bruno Petkovič je fantastický, Chorvátsko môže vyhrať ME 2020! Nevieme si už predstaviť súčasné mužstvo bez Petkoviča."

Večernji list (Chor.): "Dážď priniesol majstrovstvá Európy. Chorváti zažiarili v silnom daždi a proti Slovákom otočili z 0:1 na 3:1."

Novi List: "Na malom štadióne, veľká šou. Chorváti v Rijeke otočili zápas, fanúšikovia spievali: Toto je naša oslava, nikoho nezaujíma počasie."

isport.blesk.cz (ČR): "Slováci si skomplikovali cestu na ME 2020. Chorváti otočili duel v Rijeke a zaistili si postup na majstrovstvá Európy. Výber trénera Pavla Hapala dohrával s desiatimi mužmi a o druhé postupové miesto z E-skupiny bude na diaľku bojovať s Maďarskom a Walesom."

BBC (V. Brit.): "Finalista majstrovstiev sveta nebude chýbať na majstrovstvách Európy! V Rijeke Chorváti zdolali Slovákov a zaistili si prvé miesto v E-skupine. Aj Slovensko ešte má šancu postúpiť. Musí v utorok zdolať Azerbajdžan a dúfať v remízu zo súboja Wales - Maďarsko."


Tagy: Pavel Hapal Slovensko Chorvátsko Róbert Boženík Bruno Petkovič

Zdroj:
SITA, TASR
Foto:
TASR/Martin Baumann; Video: Športky

DISKUSIA