VIDEO Jágrovi zatrnulo pri zranení skvele chytajúceho Godlu: Je to náš kľúčový hráč!

Denis GodlaDenis Godla Zdroj: Profimedia/Pavel Mazáč

OLOMOUC - Hviezdny útočník Jaromír Jágr aj napriek zraneniu z konca piatkového domáceho duelu so Zlínom nechýbal v drese Kladna dnes v Olomouci a pred vypredaným hľadiskom sa radoval so svojím tímom opäť z plného bodového zisku. Rytieri sa vďaka tomu posunuli na 10. pozícii.

"Vedeli sme, že zápasy sa Zlínom a Olomoucom, teda tímami okolo nás, sú dôležité. Každý bod je pre nás samozrejme zlatý. Dnes nás podržal brankár Godla, je to už druhý zápas v rade, keď zachytal výborne," pochválil slovenského gólmana štyridsaťsedemročný hrajúci majiteľ Kladna.

Priznal, že v tretej tretine mu zatrnulo, keď sa zdalo, že sa Godla po jednej strele zranil. Nakoniec sa ale ukázalo, že len dostal ranu do nechráneného miesta. "Je to náš kľúčový hráč. Ale vlastne pri akomkoľvek zranení by sme to museli lepiť dorastencami, pretože nemáme širokú zostavu," uviedol Jágr.

Sám odstúpil necelé tri minúty pred koncom duelu sa Zlínom, kedy odišiel predčasne z presilovej hry a zostal v starostlivosti maséra. V sobotu netrénoval. "Moje zranenie sa vďakabohu nezhoršuje. Začínam v ľahkosti, do ničoho nejdem a čakám, až sa to zahreje. Keby to nešlo, tak do toho samozrejme nejdem, pretože viem, že by sa to potom mohlo pretiahnuť," podotkol Jágr.

Výhru z Olomouca si veľmi cenil. "Musím povedať, že tu nie je jednoduché hrať. Sú to bojovníci a sú veľmi silní. My sme dnes mali veľké šťastie, že sa k nám odrážali puky. My nebudeme strieľať sedem gólov za zápas. Vieme ale, že je to v nás. Keď nebudeme robiť chyby a bude nám takto chytať gólman, tak môžeme poraziť kohokoľvek," povedal.

Jaromír Jágr Galéria fotiek (2) Zdroj: profimedia.sk

"Väčšinu bodov sme získali doma proti skvelým tímom. S tímami zospodu je to úmorný boj, to nie je o hokejovej kráse. Hráči v Olomouci aj v Zlíne sú silní a dohrávajú osobné súboje. Bolí to ďaleko viac, ako keď hráte proti technickým hráčom," uviedol Jágr.

"V tretej tretine som dostal lakťom do tváre, do zubov. Nehovorím ale, že to urobil schválne, to je proste chlap proti chlapovi. Mne sa to tiež niekedy stane, keď bojujem o puk, že niekomu dám. Krátke striedania neboli kvôli zraneniu, to už tak proste je. Viedli sme 3:0 a potrebovali sme to kúskovať a brániť," vyhlásil.

"Mali sme šťastie, že bol výsledok dlho 3:0, pretože je tu fakt ťažké hrať. Navyše tu je široké klzisko, na to nie sme vôbec zvyknutí. Prostredie a divácka kulisa je podobná ako u nás na Kladne. Celkovo je to podobný zimák, takže to pre mňa nebol problém. Len je ľad o štyri metre širší," vyhlásil.

Kladno vďaka Jágrovi hrá vonku neustále pred vypredanými halami. "Nemôžeme pozerať na to, či na nás prídu ľudia alebo nie. Musíme zbierať body, to je pre nás dôležité. Naposledy som tu hral s Jágr Teamom, ale to nie sú ozajstné zápasy," vyhlásil druhý najproduktívnejší hráč histórie NHL.

Viac o téme: Jaromír Jágr HC Olomouc Denis Godla HC Rytíři Kladno
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Profimedia/Pavel Mazáč; VIDEO: Tipsport
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články