Parádne obdobie skromnej hviezdy Modriča: Postup na Euro a potom ďalšia obrovská radosť!

Luka Modrič si vymieňa dres so Stanislavom Lobotkom
Luka Modrič si vymieňa dres so Stanislavom Lobotkom

ZÁHREB - Chorvátski futbalisti v sobotu po víťazstve 3:1 nad Slovenskom v Rijeke spečatili postup na EURO 2020 a mohli tak oslavovať spolu so svojimi fanúšikmi. Najväčšiu hviezdu mužstva Luku Modriča čakala v nedeľu ďalšia príjemná slávnosť. Ťahúň "Kockastich" odhalil v Záhrebe novú knižku, biografiu o svojom živote. Ceremónie sa zúčastnil aj hviezdny spoluhráč z Madridu Marcelo, španielska ikona Emilio Butragueňo či chorvátska futbalová ikona Zvonimir Boban.

Najväčšia osobnosť chorvátskej futbalovej histórie si nedávno prevzala cenu Golden Foot, svoj reprezentačný tím priviedla k striebru na minuloročnom šampionáte v Rusku a teraz vydala za pomoci renovovaného domáceho žurnalistu Roberta Matteoniho autobiografiu. Nazval ju "My game", čiže "Moja hra". 

"Mojím želaním bolo napísať autobiografiu a to sa stalo skutočnosťou. Túžba bola umocnená po majstrovstvách sveta. Chýbalo mi čosi do toho, aby som napísal knihu. A potom prišiel svetový šampionát a rozhodol som sa ju napísať," povedal záložník Real Madrid. 

Modrič sa netají tým, že číta knižky a práve jedna z nich mu dodala inšpiráciu a veľmi ho bavila. "Čítal som noho z nich a posledná, ktorá ma uchvátila, bola tá o Andre Agassim. Keď som bol menší, môj tréner v Zadare Domagoj Bai nám priniesol na začiatku týždňa knihy a nechal nám výber toho, čo chceme čítať. Na konci týždňa sme mu povedali o tom, čo sme čítali," odkryl skromný sympaťák zo Zadaru. 

127-násobný reprezentant krásnej balkánskej krajiny odkazuje deťom jednu dôležitú vec, na ktorú by nemali nikdy zabúdať a pridržiavať sa jej. "Radím deťom, aby čítali, ak môžu. Nech si vyhradia čas 15-20 minút denne na čítanie kníh a pomôže im to rásť." 

Pochvala od svetových kapacít

Keď sa povie Zvonimir Boban, mladší fanúšikovia si zrejme položia otázku, o koho ide. Ak sa však vysloví meno Sir Alex Ferguson, tak uši nastraží úplne každý bez ohľadu na vek a futbalové znalosti. "Pri analýze jeho kariéry, najmä pri pohľade na jeho detstvo, je príkladom pre mladých hráčov, že talent prebíja fyzickú silu. Hráčovi, ktorý porazil každý argument o fyzickej sile, patrí moja úprimná gratulácia," povedal legendárny škótsky manažér. 

K Fergusonovi sa pridal i Zvonimir Boban. Ani on nešetril slovami chvály a rešpektu. "Jeho a teda aj náš šampionát 2018, je svedectvom kapitána, ktorý zo všetkých síl vyslal v posledných sekundách predĺženia správu o kompletnej obete," povedal Boban. 

Niekdajšia ikona Dinama Záhreb či zlatej éry AC Miláno v 90. rokoch pokračovala v pozitívnom duchu a o Modričovi sa vyjadrovala len v dobrom. "Správa o víťazstve a zmierení. Správa o hodnote. A táto správa je skutočnými farbami Luku Modriča. Myslím si, že ho vystihujú dve slová - skromný génius," povedal muž, ktorý si na seba navliekol šachovnicový dres 49-krát. 


Tagy: Sir Alex Ferguson Luka Modrič Chorvátsko Zvonimir Boban

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Primera Division
Zdroj:
športky
Autor:
© Zoznam/Ondrej Herceg
Foto:
TASR/Martin Baumann

DISKUSIA