Svetová jednotka šokovala po fantastickej sezóne: Taký krok veru nik nečakal!

Barbora Strýcová
Barbora Strýcová

PRAHA - Tenistka Barbora Strýcová ukončila po úspešnej sezóne spoluprácu s trénerom Davidom Kotyzom, s ktorým sa pripravovala posledné dva roky. Svetová jednotka v štvorhre to oznámila na Instagrame, na rozchode sa dohodli po Turnaji majsteriek v Šen-čene.

"David je jeden z najlepších trénerov v Česku, a pretože môj tenisový dôchodok sa približuje, prišlo mi trochu sebecké držať ho pri sebe za každú cenu," napísala 33-ročná Strýcová o trénerovi, ktorý v minulosti doviedol medzi elitu Petru Kvitovú a spolupracoval i s Karolínou Plíškovou či Caroline Wozniackou. 

Strýcová má za sebou životnú sezónu, v ktorej mimo iného získala s taiwanskou partnerkou Sie Šu-wej wimbledonský titul v štvorhre a v dvojhre si v All England Clube zahrala semifinále- Rok zakončila porážkou v deblovom finále na Turnaji majsteriek. 

"S Davidom sme si pred dvomi rokmi stanovili ciele. Hovorila som tomu skôr reálne tenisové sny. A i keď samozrejme je vždy priestor, aby bolo lepšie, všetky veľké ciele, ktoré som pod Davidovým vedením chcela dosiahnuť, sa podarili. Napríklad tento sme všetko smerovali k Wimbledone a bol to môj najkrajší turnaj v živote," napísala Strýcová. 

"David, vďaka za tvrdú prácu, za všetky rady a za tvoju trpezlivosť. Bola to jazda, bolo to hore a dole a bolo to skvelé!" poďakovala. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Milí fanoušci, mám pro vás zprávu z mého týmu. Po dvou úžasných sezónách jsme se po finále na Turnaji mistryň naposled objali s Davidem Kotyzou jako hráčka a trenér. Rozhodli jsme se ukončit spolupráci. S Davidem jsme si před dvěma lety stanovili cíle. Říkala jsem tomu spíše "reálné tenisové sny." A i když je samozřejmě vždycky prostor, aby bylo lépe, všechny velké cíle, kterých jsem pod Davidovým vedením chtěla dosáhnout, se povedly. Třeba letos jsme vše směřovali k Wimbledonu a byl to můj nejkrásnější turnaj v životě. David je jeden z nejlepších trenérů v Česku a protože se můj tenisový důchod přibližuje, přišlo mi trošku sobecký ho držet u sebe za každou cenu. Davide, díky za tvrdou práci, za všechny rady a za tvoji trpělivost. :-) Byla to jízda, bylo to nahoru a dolu a bylo to skvělý! SW19

Príspevok, ktorý zdieľa Barbora Strycova (@barborastrycova),

 


Tagy: Barbora Strýcová David Kotyza

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP/Tim Ireland; Instagram/Barbora Strýcová

DISKUSIA