Svet futbalu prebudený do krásneho dňa: José Mourinho sa vracia na manažérsku stoličku!

José Mourinho
José Mourinho

LONDÝN - Futbalistov Tottenhamu Hotspur povedie od nasledujúceho kola portugalský mág José Mourinho! Londýnsky klub uviedol túto správu na svojej oficiálnej internetovej stránke. Bývalý manažér FC Porto, Chelsea Londýn, Interu Miláno, Realu Madrid či Manchestru United podpísal kontrakt do roku 2023. Bez práce bol od decembra 2018, vtedy ho z funkcie prepustil Manchester United a na jeho miesto dosadil miestnu ikonu Ole Gunnara Solskjaera.

Tottenham tak získal do svojich radov manažéra, ktorý v seniorskom futbale vyhral 25 trofejí. Domáci titul sa mu podarilo vyhrať v štyroch rozličných krajinách (Portugalsko, Anglicko, Taliansko a Španielsko) a je jeden z troch manažérov, ktorí vyhrali Ligu majstrov s dvomi klubmi (Porto 2004 a Inter Miláno 2010). Je tiež trojnásobným šampiónom s Chelsea (2005, 2006 a 2015). 

Klubový šéf Daniel Levy na margo Mourinhovho príchodu povedal: "V Josém Máme jedného z najúspešnejších futbalových manažérov. Má bohaté skúsenosti, dokáže inšpirovať tímy a je skvelý taktik. Trofeje vyhral v každom klube, ktorý trénoval. Veríme, že do šatne prinesie energiu a vieru." 

K samotnému uzavretiu zmluvy s uplynulým finalistom Ligy majstrov sa vyjadril aj samotný Mourinho: "Som nadšený, že sa pridávam ku klubu s takým dedičstvom a vášnivými fanúšikmi. Nadchýna ma kvalita mužstva A-tímu i akadémie. Práca s týmito hráčmi je to, čo ma pritiahlo."


Tagy: José Mourinho Tottenham Hotspur

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
športky
Foto:
SITA/AP/Alessandro Di Marco

DISKUSIA