VIDEO Škriniar zhodnotil neúspešnú kvalifikáciu: Nemyslím si, že máme nekvalitný tím, len...

Milan Škriniar a Ramil Šejdajev v hlavičkovom súbojiMilan Škriniar a Ramil Šejdajev v hlavičkovom súboji Zdroj: TASR/Michal Svítok

TRNAVA - Obranca slovenskej futbalovej reprezentácie Milan Škriniar priznal, že napriek víťazstvu v utorňajšom zápase proti Azerbajdžanu (2:0) v Trnave vládlo v šatni domácich sklamanie. Mužstvo spod Tatier potrebovalo na záver kvalifikácie o postup na ME 2020 vyhrať v kombinácii s nerozhodným výsledkom so súbežne hraným stretnutím medzi Walesom a Maďarskom (2:0). Nestalo sa a Chorvátov zo "slovenskej" skupiny odprevadili na šampionát druhí Walesania - semifinalisti z ostatných ME vo Francúzsku.

"Výsledok nás neteší tak, ako keby sme vyhrali nejaký iný zápas. Nebolo sa z čoho tešiť, keďže sme nepostúpili na európsky šampionát. V záverečnom dueli sme museli vyhrať, ale výsledok druhého zápasu nám opäť nepomohol tak, ako aj po iné roky," vyhlásil Škriniar pred zástupcami slovenských médií.

Mužstvo trénera Pavla Hapala obsadilo v kvalifikačnej E-skupine 3. pozíciu. Ako kľúčové z pohľadu nesplneného postupového cieľa sa ukázali byť stretnutia s Walesanmi (0:1 vonku a 1:1 doma), za ktorými Slováci v konečnom účtovaní zaostali o jediný bod. "Výsledky v kvalifikácii mohli byť určite o niečo lepšie. Mňa mrzí hlavne domáci zápas s Walesom, ktorý sme mali zvládnuť, ale nestalo sa. Aj v Chorvátsku to mohlo byť lepšie, aj keď proti nim sa s bodmi až tak nepočítalo. Kvalifikáciu sme si prehrali domácim zápasom s Walesom. Ak by sme to zvládli, boli by sme na ME," dodal zadák talianskeho Interu Miláno.

Slováci okrem septembrového duelu s Chorvátskom (0:4) v kvalifikačnom cykle v ostatných dueloch vyslovene neprepadli. Avšak, niečo tomu chýbalo. Podľa Škriniara to v niektorých momentoch bola tímová chémia, keďže mužstvo sa nachádza v prestavbe, ale taktiež podotkol, že to nebol hlavný "kameň úrazu". "Nemyslím si, že máme nekvalitný tím. Odohrali sme dobré zápasy. Potrebujeme sa zohrať, ale nemyslím si, že toto bol náš najväčší problém," poznamenal.

Pristavil sa aj pri pískaní slovenských priaznivcov v priebehu druhého polčasu utorňajšieho súboja: "Vyhrávali sme 1:0 a kontrolovali sme priebeh zápasu. Hostia boli 'zavretí' a ťažko sa tam hľadali priestory. Museli sme si ich vylákať nejakými prihrávkami na našej polovici. Tak napríklad padol druhý gól. Niekedy sa na to treba pozerať aj takto."

Napriek kvalifikačnému neúspechu budú mať Slováci šancu na reparát na budúci rok v marci v play-off Ligy národov, z ktorej vzídu poslední štyria účastníci ME 2020. V semifinálovej časti nastúpia slovenskí reprezentanti proti Írom, ďalšiemu predstaviteľovi futbalu z Britských ostrovov. "Očakávam podobný ostrovný štýl futbalu ako v podaní Walesanov, s dobrou defenzívou, množstvom súbojov a vyčkávaním na protiútoky," zakončil Škriniar.

 

Viac o téme: Slovensko Azerbajdžan EURO 2020
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/Michal Svítok; VIDEO: Športky
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy