VIDEO Sklamaný Dúbravka verí v reparát: Je to šanca, treba sa jej chytiť!

Martin Dúbravka po zápase s AzerbajdžanomMartin Dúbravka po zápase s Azerbajdžanom Zdroj: športky

TRNAVA - Napriek víťazstvu v poslednom kvalifikačnom zápase proti Azerbajdžanu sa Slovensko nekvalifikovalo na záverečný turnaj EURO 2020.

Šancu na reparát majú slovenskí reprezentanti ešte v play-off Ligy národov, ktoré sa odohrá v marci budúceho roka. Slovensko sa doma stretne s Írskom a v prípade víťazstva si zahrá o miestenku na finálový turnaj proti úspešnému z dvojice Bosna a Hercegovina - Severné Írsko. O pocitoch po neúspešnej kvalifikácii prehovoril pre Športky.sk slovenský brankár Martin Dúbravka, ktorý patrí medzi najväčšie opory slovenskej reprezentácie.

Sokoli si víťaznú rozlúčku s Azerbajdžanom neužili, nakoľko vedeli, že si nezabezpečili priamy postup na EURO. Povinnosť zvíťaziť splnili, ale Wales zmaril nádeje, keď Maďarsko porazil dvomi gólmi. "Sme sklamaní z toho, že sme sa nekvalifikovali. Trochu nám vylepšilo náladu víťazstvo, ktoré sa nerodilo jednoducho. Bol to náročný súper, aj keď sa to možno nezdá, ale tie priestory tam boli veľmi zavreté," povedal po zápase Martin Dúbravka.

Brankárska jednotka reprezentácie uviedla ako hlavný dôvod neúspechu zápas vo Walese. Zároveň si myslí, že sokoli zbytočne strácali body: "Asi rozhodli zápasy s Walesom, pretože vonku sme mohli uhrať minimálne remízu. Ušli nám tam body a v konečnom zúčtovaní nám ten bod chýba. Toto sú tie zápasy, ktoré rozhodli. Nemyslím si, že niektorý z týchto súperov bol o niečo lepší ako my, no strácali sme body tam, kde sme ich nemali."

Dúbravka nestráca nádej na postup a reparát v podaní play-off Ligy národov vníma ako veľkú šancu. "Je to šanca, treba sa jej chytiť. Musíme sa dôkladne na to pripraviť, ísť do toho odhodlane, sebavedomo a vychádzať z našich kladných stránok a vyvarovať sa zbytočných chýb," upozorňuje skúsený gólman.

Teraz má namierené späť do anglickej Premier League, kde s Newcastlom United figuruje na 13. mieste s pätnástimi bodmi. Sám si uvedomuje, že ho so spoluhráčmi čaká kľúčová časť sezóny. "Každý jeden zápas bude veľmi dôležitý. Tam, keď chytíte sériu dobrých výsledkov, tak môžete vyskočiť vyššie v tabuľke a naopak, môžete bojovať o záchranu. Pevne verím, že naviažeme na tú pohodu, ktorá v klube panuje, a na pozitívne výsledky. Káder má svoju kvalitu a dúfam, že sa spoluhráči budú presadzovať," dodal na záver.

Viac o téme: Slovensko Newcastle United Martin Dúbravka Azerbajdžan EURO 2020
  • Autor: © Zoznam/Marek Cocher
  • FOTO: Športky; VIDEO: Športky
  • Zdroj: športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy