Slovenský biatlon znovu o stupienok vyššie: Musíme držať krok so svetovou elitou

Ilustračné foto
Ilustračné foto

BRATISLAVA - Na projekty Národného biatlonového centra v Osrblí poputuje jeden milión eur. Vláda SR to odsúhlasila vo štvrtok na výjazdovom rokovaní v Slovenských Ďarmotách v okrese Veľký Krtíš. Cieľom projektu je zvýšenie konkurencieschopnosti slovenského biatlonového centra medzi 27 centrami na svete s najvyššou licenciou.

Financie chcú použiť na predĺženie a rozšírenie asfaltovej dráhy na štyri kilometre pre tréningy a súťaže na kolieskových lyžiach a in-line. To si vyžadujú súčasné požiadavky na usporiadanie Majstrovstiev sveta v letnom biatlone v roku 2022, o ktoré sa chce Slovenský zväz biatlonu uchádzať.

V rámci modernizácie sa vybuduje umelé osvetlenie pre štadión a bežecké trate, zabezpečí sa zasnežovanie a zásobník snehu. Taktiež sa obnovia elektronické terče, vybudujú sa servisné kabíny a sociálne zariadenia pre tímy. Financie sa použijú aj na výstavbu stálej tribúny, ozvučenia na štadióne a rozšírenia parkoviska. Vyplýva to z materiálu Úradu podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu (ÚPVII).

Zámerom plánu dostavby biatlonového centra má byť vytvorenie prímestského športového centra, ktoré bude vhodné na letné aj zimné športy. Národné biatlonové centrum je jediný biatlonový areál na Slovensku, kde je možné organizovať medzinárodné a národné súťaže v biatlone, pripomína ÚPVII.


Zdroj:
TASR
Foto:
biatlon-info.sk

DISKUSIA