Životná forma, nikto tomu nerozumie! Nezastaviteľný Vardy ako pokropený živou vodou

Jamie Vardy počas gólovej oslavyJamie Vardy počas gólovej oslavy Zdroj: SITA/AP/Alastair Grant

LEICESTER - Niekoľko hodín po tom, ako ho v anglickom futbalovom klube Leicester City vymenovali do pozície kouča A-mužstva, sa Brendan Rodgers prechádzal po šatni na King Power Stadium a predstavoval sa novým zverencom.

Útočníkovi Jamiemu Vardymu venoval o niekoľko sekúnd viac ako ostatným. "Podal som mu ruku," zaspomínal si Rodgers na prvé stretnutie s najdôležitejším hráčom mužstva "líšok". "Povedal som mu: ´Som rád, že si tu´." Prešlo deväť mesiacov a rovnaký názor na tohto trénera pravdepodobne má taktiež Vardy.

Odkedy Rodgers 26. februára zasadol na lavičku šampióna Premier League z ročníka 2015/2016, Vardyho akoby niekto "pokropil živou vodou". Tridsaťdvaročný rodák zo Sheffieldu, ktorý ešte pomerne nedávno hrával futbal na "oraniskách" v nižších anglických súťažiach, pod vedením súčasného lodivoda nastrieľal v 23 ligových vystúpeniach 21 gólov. V predmetnom období nestrelil viac gólov žiaden iný hráč.

Jamie Vardy strieľa gól Galéria fotiek (3) Zdroj: SITA/AP/Alastair Grant

Za povšimnutie stojí aj spôsob, ako sa strelecky presadzuje. Skóruje nielen proti papierovo slabším, ale aj v dueloch s favorizovanejšími rivalmi. Góly dáva pravačkou, ľavačkou, hlavou. Po strelách zblízka aj ďaleko spoza šestnástky. Podľa mnohých Vardy ponúka ešte lepšiu verziu než tú, ktorú má futbalová verejnosť v pamäti zo spomenutej majstrovskej sezóny 2015/2016.

Životná forma

"Mám v tíme jedného z najlepších útočníkov v Európe," poznamenal Rodgers na adresu kanoniera, ktorého 11 tohtosezónnych gólov vynieslo Leicester City na priebežnú 2. priečku v Premier League za vedúci FC Liverpool. "Myslím si, že pre 95 % všetkých tímov bude v tomto ročníku veľký úspech, keď v dueloch s Leicestrom City získajú nejaký bod," povedal začiatkom októbra po vzájomnom dueli tréner Liverpoolčanov Jürgen Klopp.

Jürgen Klopp Galéria fotiek (3) Zdroj: SITA/AP Photo/Jon Super

Viacerí odborníci vidia za Vardyho obrodením práve príchod Rodgersa. Jeho predchodca Claude Puel nevedel využiť Vardyho potenciál, navyše hráč sa údajne nikdy netešil jeho priazni, čo je v prípade Rodgersa úplne opačne. "Som v životnej forme," priznal prednedávnom Vardy, ktorý sa po vlaňajších MS v Rusku rozhodol dať zbohom reprezentačnému tímu.

Viac o téme: Brendan Rodgers Leicester City Jamie Vardy
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Alastair Grant
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články