Vytočení fanúšikovia neverili vlastným očiam: Hanba, toto sa už nikdy nesmie stať!

Borussia sklamala svojich fanúšikov
Borussia sklamala svojich fanúšikov

DORTMUND - Kapitán futbalistov Borussie Dortmund Marco Reus sa ospravedlnil nahnevaným fanúšikom za výkon tímu v 1. polčase piatkového duelu nemeckej I. bundesligy doma proti Paderbornu. Favorit totiž v úvodnej štyridsaťpäťminútovke inkasoval od posledného tímu súťaže až tri góly.

Borussia síce po zmene strán predviedla úplne iný futbal a zmazala manko z prvého polčasu, napokon iba remizovala 3:3 a nevyužila šancu dostať sa na priebežnú 2. priečku v tabuľke. Aspoň bod pred favorita zabezpečil v nadstavenom čase práve Reus.

"Nedá sa vysvetliť, čo sa stalo v prvom polčase. Neviem opísať to, čo sme urobili na ihrisku. Bolo to hanebné. Už nikdy nesmieme hrať tak, ako v prvom polčase proti Paderbornu," povedal Reus podľa DAZN.

Dortmund vstupoval do sezóny s najvyššími ambíciami, Borussia túžila po titule. Z doterajších dvanástich duelov zvíťazila len päťkrát, čo zvyšuje tlak na trénera Luciena Favreho. Reus sa ho však zastal. "On nás na zápas pripravil dobre. My sme zodpovední za to, aký výkon na ploche predvedieme," hovoril kapitán klubu.

Borussia Dortumnd je po piatku v tabuľke I. bundesligy na 5. mieste s 20 bodmi, konkurentov však zápasy 12. kola ešte len čakajú a je možné, že tím v poradí klesne nižšie.


Tagy: Borussia Dortmund SC Paderborn 07

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Bundesligy
Zdroj:
SITA
Foto:
Profimedia; Video: Matchat

DISKUSIA