Luis Enrique má ťažké srdce na svojho niekdajšieho asistenta: Bol nelojálny!

Španielsky tréner Luis Enrique
Španielsky tréner Luis Enrique

MADRID - Dôvodom, prečo Robert Moreno nadobro ukončil pôsobenie pri španielskej reprezentácii po nedávnom návrate Luisa Enriqueho do funkcie trénera A-mužstva, bola podľa slov staronového kouča "La Furie Roja" jeho nelojálnosť. Moreno mu chcel uvoľniť miesto až po budúcoročných ME, keďže s výnimkou jedného stretnutia odkoučoval prakticky kompletnú kvalifikáciu, s čím však Luis Enrique nesúhlasil.

Niekdajší kouč FC Barcelona či AS Rím Luis Enrique v polovici júna odišiel z pozície kouča reprezentačného mužstva a prenechal ju svojmu dovtedajšiemu asistentovi Morenovi, aby mohol byť pri ťažko chorej deväťročnej dcérke. Tá napokon prehrala boj so zákernou rakovinou.

Moreno, ktorý za Luisa Enriqueho zaskakoval už v marcovom asociačnom termíne, neskôr ponúkol dlhoročnému kamarátovi, že kedykoľvek bude chcieť, prepustí mu naspäť post lodivoda španielskeho tímu. Luis Enrique sa nakoniec pred niekoľkými dňami rozhodol vrátiť, Morena si však už v realizačnom tíme neponechal.

"Myslím si, že bude najlepšie, ak to nebudeme rozoberať. Ak druhá strana bude chcieť niečo povedať, nech povie," poznamenal Moreno krátko po odvolaní. Prešlo pár dní a pohľad na túto záležitosť poskytol aj Luis Enrique. "Ešte 12. septembra som sa s ním stretol u mňa doma. Povedal mi, že chce mužstvo trénovať na ME 2020 a potom, ak budem chcieť, stane sa opäť mojím asistentom. Chápem, že je ambiciózny a jeho snom je byť trénerom, ale pre mňa to bola veľká nelojálnosť. Rozumiem tomu, ako to celé vníma, ale nezdieľam takýto pohľad. Niečo také by som nikdy neurobil, preto nechcem, aby v mojom realizačnom tíme boli takýto ľudia," vyhlásil 49-ročný rodák z Gijónu.

Luis Enrique zároveň podotkol, že po profesionálnej stránke nemá dôvod kritizovať Morena. "Považujem ho za veľmi dobrého trénera. Jeho slová však boli dosť odlišné od skutkov. Viem, že v tomto príbehu nevystupujem ako kladná postava, ale nie som ani tá zlá," dodal bývalý vynikajúci ofenzívny stredopoliar, ktorý hral za Real Madrid aj FC Barcelona.

Aj keď smrť milovanej dcérky bola preňho nesmierne bolestivá rana, rýchlym návratom do pracovnej sféry chcel pomôcť nielen sebe, ale taktiež ostatným najbližším. "Chcel som čo najskôr vrátiť môj život do starých koľají a robiť to, čo mám najradšej. A chcel som ukázať mojej rodine, že život pokračuje ďalej," zakončil Luis Enrique.


Tagy: Španielsko Luis Enrique Robert Moreno

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Primera Division
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP - Miguel Morenatti

DISKUSIA