S týmto drsňákom nechcete prísť do konfliktu: Známy bitkár NHL prekazil lúpež a vrátil lup

Ilustračné foto
Ilustračné foto

BRATISLAVA - Hokejisti Ottawy Senators si krátili voľný deň počas výjazdu na klziskách súperov prechádzkou v meste. Obranca Mark Borowiecki však počas chôdze pokojným nedeľným Vancouverom zbadal, ako sa neznámy muž snaží vlámať do auta. Lupič rozbil okno na vozidle, vytiahol z neho ruksak a snažil sa ujsť. Tvrdý bek neváhal, nakričal na narušiteľa verejného poriadku a neskôr ho obral o spomenutý vak. Informoval o tom aj portál cbssports.com.

"Ďakujeme Markovi za pomoc a doporučujeme všetkým, ktorí sú svedkami zločinu, aby upozornili políciu a zostali v bezpečí," uvádza sa v oficiálnom stanovisku vancouverskej polície. Borowieckého aktivita zachránila obeť lúpeže od vybavovania nových osobných dokladov, keďže vo vaku sa nachádzali aj pasy.

Tridsaťročný obranca momentálne prežíva najlepšiu sezónu kariéry. V 27 zápasoch nazbieral už 10 bodov (2+8), pričom jeho osobné maximum v NHL je na úrovni jedenástich bodov. Borowiecki navyše plní úlohu asistenta kapitána a svoju dôležitosť pre mužstvo nielen mimo ľadu, ale aj priamo na ňom môže ukázať v utorňajšom súboji práve na klzisku Vancouveru Canucks.


Tagy: Ottawa Senators Mark Borowiecki

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Karl B DeBlaker

DISKUSIA