VIDEO Mladý slovenský brankár v Anglicku hrdinom: Muž zápasu opäť privádzal súpera do zúfalstva!

Marek Rodák
Marek Rodák

LONDÝN - Mladý slovenský futbalový brankár Marek Rodák v Anglicku žiari. Talentovaný gólman sa opäť raz stal absolútnym hrdinom druholigového Fulhamu, keď vychytal triumf na pôde Swansea City AFC.

Stále iba 22-ročný košický rodák držal hostí nad vodou, keď v prvom polčase zneškodnil všetkých päť domácich striel smerujúcich na jeho bránku a Fulham po dvoch zásahoch vyhrával po úvodnom dejstve 2:0. V tom druhom síce Rodák nestačil na gólový zásah škótskeho záložníka Byersa, ale ďalšiu loptu už za svoj chrbát nepustil a vychytal tak pre hostí cenné víťazstvo v boji o baráž o postup do elitnej Premier League.

Rodák parádnymi zákrokmi viackrát privádzal domácich do zúfalstva a po víťaznom stretnutí bol zaslúžene vyhlásený za hráča zápasu. Slovenský brankár je v tíme aktuálne tretieho celku tabuľky pravidelne jednotkou medzi žrďami a aj vďaka nemu Fulham bojuje o návrat medzi anglickú elitu. Na vedúci West Bromwich stráca po 19 kolách Fulham sedem a na druhý tiež ešte stále priamo postupujúci Leeds iba päť bodov. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

ALL THE SAVES. FFC

Príspevok, ktorý zdieľa Fulham Football Club (@fulhamfc),


Tagy: Swansea City AFC Marek Rodák Fulham FC

Zdroj:
športky
Foto:
Profimedia; Video: Instagram/Fulham FC, best_of_fulhamfc

DISKUSIA