VIDEO Lazio doma zdolalo Juventus! Obhajca nevyužil šancu preskočiť Inter

Cristiano RonaldoCristiano Ronaldo Zdroj: SITA/AP/Gregorio Borgia

RÍM - Futbalisti Lazia Rím zvíťazili v sobotnom šlágri 15. kola talianskej Serie A doma nad Juventusom Turín 3:1. Uštedrili tak obhajcovi prvú ligovú prehru v sezóne. V domácom drese absolvoval zápas na lavičke náhradníkov slovenský reprezentačný obranca Denis Vavro.

Hostia nevyužili šancu na preskočenie Interu Miláno na prvé miesto tabuľky. Skóre síce otvoril Cristiano Ronaldo, ale domáci v úplnom závere druhého polčasu vyrovnali. V 69. minúte dostal červenú kartu hosťujúci Juan Cuadrado a Lazio to využilo o pár minút, keď sa presadil Sergej Milinkovič-Savič. Potom ešte domáci Ciro Immobile nepremenil penaltu, Lazio to však v konečnom dôsledku mrzieť nemuselo, keďže v 90.+5 minúte spečatil výsledok Felipe Caicedo.

Futbalisti Atalanty Bergamo zdolali Hellas Verona 3:2. Domáci dohrávali duel v početnej výhode a v nadstavenom čase vbehol do šestnástky albánsky obranca Berat Djimsiti, ktorý rozhodol duel. V drese hostí nehral Ľubomír Tupta pre zranenie kolena.

Serie A - 15. kolo:

Udinese Calcio - SSC Neapol 1:1 (1:0)
Góly: 32. Lasagna - 69. Zieliňski

Atalanta Bergamo - Hellas Verona 3:2 (1:1)
Góly: 22. Malinovskyj, 64. Muriel (z 11 m), 90.+3 Djimsiti - 23. a 57. Di Carmine, ČK: 85. Dawidowicz (Hellas) po 2. ŽK

Lazio Rím - Juventus Turín 3:1 (1:1)
Góly: 45.+1 Luiz Felipe, 74. Milinkovič-Savič, 90.+5 Caicedo - 25. C. Ronaldo, ČK: 69. Cuadrado (Juventus)

Viac o téme: Udinese Calcio SSC Neapol Atalanta Bergamo Hellas Verona