Hodnotenie jesene očami bývalého reprezentanta: Jedno môžeme povedať, Slovan bude majster

Ľuboš Reiter v drese Petržalky
Ľuboš Reiter v drese Petržalky

BRATISLAVA - Podľa niekdajšieho slovenského útočníka Ľuboša Reitera má úradujúci fortunaligový šampión ŠK Slovan Bratislava našliapnuté k úspešnej obhajobe majstrovskej trofeje. "Belasí" sú po jesennej časti ročníka 2019/2020 podľa papierových predpokladov na 1. mieste s výrazným desaťbodovým náskokom pred duom MŠK Žilina a FC DAC 1904 Dunajská Streda.

"Mal som možnosť vidieť niekoľko zápasov Slovana Bratislava a musím povedať, že hral najkrajší futbal vo Fortuna lige. Má najkvalitnejší káder a slušné výkony predvádzal taktiež v Európskej lige. Slovan je právom na líderskej pozícii a pokiaľ nenastane nejaká veľká obmena tímu, už teraz môžeme povedať, že Slovan bude majster," uviedol čerstvo 45-ročný rodák zo Stropkova (nar. 3. decembra 1974, pozn.).

Reiter sa domnieva, že po zimnej prestávke sa za "chrbtom" Slovana bude odohrávať už iba súboj o miestenky v pohárovej Európe. "Dívam sa na to z hľadiska kvality. Slovan má zdvojený každý post, takže si myslím, že momentálne v našej lige nemá konkurenciu," dodal.

Aktuálne manažér a tréner A-mužstva treťoligovej Tesly Stropkov, stále solídnej liahne talentov, oceňuje kvalitnú prácu s mládežníkmi v MŠK Žilina. Pod Dubňom však budú iba ťažko konkurovať vyššej kvalite bratislavského Slovana. "V Žiline som predtým pracoval ako tréner v B-mužstve, poznám tých hráčov. V klube môžeme vidieť takú jednoliatu prácu od mládežníckych tímov až po 'áčko'. Jej postavenie v tabuľke ma neprekvapuje. Žilina je však špecifický klub, kde prednosť dostáva výchova pred nákupmi veľkých mien a ťažko sa dá konkurovať takému mužstvu ako Slovan. Žilina má veľmi perspektívnych hráčov, ale majstrom sa stane iba veľmi ťažko," poznamenal Reiter.

Bývalý reprezentant SR si myslí, že keď chcú v Žiline pomýšľať na útok na titul, musia vhodne doplniť mužstvo. "Bernát, Boženík a ďalší sú fantastickí chlapci, ale pokiaľ neprídu dvaja-traja rozdieloví hráči, v porovnaní so Slovanom nemajú šancu. Bolo by to iba o taktike a šťastí, že by boli v súboji so Slovanom úspešnejší," podotkol.

Nováčik FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa zakončil jesennú časť dvomi víťazstvami. Reiter tak očakáva, že na jar budú mať náboj aj duely medzi mužstvami z nižších poschodí fortunaligovej tabuľky. "Ešte pred niekoľkými kolami som si myslel, že Pohronie je jasný kandidát na zostup, ale vyhrali ostatné dve stretnutia a zápasy v spodnej polovici tabuľky budú ešte napínavé. Myslím si, že mužstvá, ktoré sa dostanú do hornej šestky, budú hrať kvalitnejšie zápasy, ale ani spodná časť nepríde o dramatickosť. Nikto nechce vypadnúť, preto to bude veľmi zaujímavé aj v boji o záchranu," zakončil Ľuboš Reiter.


Tagy: MŠK Žilina ŠK Slovan Bratislava FC DAC Dunajská Streda Ľuboš Reiter

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
TASR/Michal Svítok

DISKUSIA