Starý klub naňho nakydal poriadnu špinu: Hovorka sa rozhodol posilniť konkurenciu

Marek Hovorka
Marek Hovorka

BRATISLAVA - Slovenský hokejový útočník Marek Hovorka si po predčasnom ukončení spolupráce s Dynamom Pardubice našiel nového zamestnávateľa v českej najvyššej súťaži. Rodák z Dubnice nad Váhom sa vracia do známeho prostredia, keď podpísal kontrakt do konca sezóny s Kladnom. Dres "rytierov" si obliekal už v sezónach 2010/2011 až 2012/2013. Informáciu priniesol oficiálny klubový web.

Tridsaťpäťročný forvard začal aktuálnu sezónu v Pardubiciach, kde odohral 16 zápasov s bilanciou 3+3. "Pernikári" však s Hovorkom predčasne ukončili spoluprácu. "Na Kladno spomínam veľmi rád a som rád, že som späť. Dúfam, že sa mi podarí nadviazať na výkony, s ktorými som sa tu pred rokmi lúčil. K môjmu odchodu z Pardubíc sa toho napísala veľa a ja si nepamätám, že by sa niekedy na niekoho nakydalo toľko špiny. Väčšinou to vôbec nebola pravda. Ja na nikoho špinu hádzať nechcem, a tak som túto kapitolu uzavrel," uviedol Hovorka pre rytirikladno.cz.

Hovorka má s českou najvyššou súťažou bohaté skúsenosti, keďže v minulosti nastupoval aj za Vítkovice, Chomutov, Karlove Vary, Spartu Praha či Mladú Boleslav. V slovenskej extralige hrával v Košiciach, Žiline, Martine a Liptovskom Mikuláši. V minulej sezóne krátko pôsobil v KHL v Admirale Vladivostok.


Tagy: Marek Hovorka Rytíři Kladno

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka českej Tipsport Extraligy
Zdroj:
SITA
Foto:
Twitter HC Dynamo Pardubice

DISKUSIA