Slovenskí mladíci priznali chyby a chcú sa poučiť: Boli lepší o triedu, možno aj viac

Brankár slovenskej reprezentácie Samuel HlavajBrankár slovenskej reprezentácie Samuel Hlavaj Zdroj: hockeyslovakia.sk/TASR

ŽILINA - Slovenskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov prehrali v pondelok v generálke na MS s reprezentáciou Ruska 1:9. V prípravnom zápase v Žiline boli Rusi od začiatku lepším tímom, od vyššej prehry zachránili Slovákov brankári Hlavaj a Lackovič.

Ruskí reprezentanti boli od začiatku lepší. Mali lepší pohyb, disciplínu, rýchlymi kombináciami sa ľahko dostávali k zakončeniu. Prvý gól dal po piatich minútach Romanov, keď využil zakrytý výhľad brankára Hlavaja. V druhej tretine pokračovala prevaha Ruska. Od úvodu si vypracovali veľký tlak.   V treťom dejstve bolo na ľade najmenej vzruchu. Rusi vedomí si pohodlného náskoku sa nehrnuli dopredu ako v prvých dvoch tretinách, ich prvé šance prišli až po vylúčení Jendeka.

Po dohode oboch trénerov sa hralo ešte predĺženie troch proti trom, aj v ňom boli lepší Rusi. Lackovič inkasoval po strele Žuravljova. Išli sa aj dodatkové samostatné nájazdy, ruskí hokejisti v nich uspeli 3:1. Zo Slovákov sa presadil iba Oliver Okuliar.

Maxim Čajkovič, útočník, strelec jediného gólu Slovenska: "Nezačali sme vôbec dobre. Nekorčuľovali sme, pozerali sme sa na Rusov. V obrannej tretine sme hrali veľmi zle, toto musíme vylepšiť."

Oliver Okuliar, útočník SR: "Prehrali sme 1:9, k tomu nie je čo povedať. Rusi boli lepší vo všetkých smeroch, nemôžeme si klamať. Musíme si vyčistiť do začiatku MS hlavy."

Samuel Hlavaj, brankár SR: "Slová sa ťažko hľadajú. Ukázalo sa, že Rusi hrajú iný hokej ako my, boli lepší o triedu, možno aj o viac. Bavili sa hokejom, snažili sa zakončovať do prázdnej bránky. Zo začiatku som to mal ťažké, hneď som dostal gól, ťažko sa mi potom dostávalo do zápasu."

Pre zverencov trénera Róberta Petrovického to bola tretia prehra v záverečnej príprave, predtým podľahli olympijskému výberu SR 4:7 a českému výberu 2:4. V prvom zápase na MS v Třinci sa Slováci predstavia v piatok 27. decembra o 15.00 h proti Kazachstanu.

Viac o téme: Slovensko 20 Rusko 20