Weiss oficiálne ukončil svoje pôsobenie v Katare: V hre je aj návrat na Slovensko!

Vladimír Weiss
Vladimír Weiss

BRATISLAVA - Slovenský futbalový krídelník Vladimír Weiss mladší už nie je hráčom katarského klubu Al-Gharafa. Tridsaťročný Bratislavčan sa dohodol s vedením tímu na vzájomnom ukončení spolupráce. Informáciu priniesol oficiálny web účastníka Stars League.

Weiss strávil v Al-Gharafe takmer štyri roky, do klubu prišiel koncom januára 2016. V 58 súťažných zápasoch nastrieľal 25 gólov a ďalších 9 pripravil spoluhráčom. V aktuálnej sezóne 2019/20 neabsolvoval ani jednu zápasovú minútu. Twitterový účet Qatar Football Live navyše upozornil, že krídelník s reprezentačnými skúsenosťami nefiguroval v dlhodobých plánoch trénera Slavišu Jokanoviča.

Weissovi mal pôvodne vypršať kontrakt až 30. júna 2020, ale napokon sa stal predčasne voľným hráčom. V doterajšom priebehu kariéry si vyskúšal pôsobenie v Manchestri City, Boltone Wanderers, Glasgowe Rangers, Espanyole Barcelona, Delfine Pescara, Olympiakose Pireus a v priebehu ročníka 2013/14 odišiel z Európy do Kataru, kde si obliekal najskôr dres klubu Lekhwiya SC a následne nastupoval za Al-Gharafu.

Dvere sa tak teraz otvárajú pre slovenského majstra ŠK Slovan Bratislava. Generálny manažér belasých Ivan Kmotrík mladší už viackrát uviedol, že o služby bývalého reprezentanta majú enormný záujem.


Tagy: Vladimír Weiss ŠK Slovan Bratislava Al-Gharafa

Zdroj:
SITA, športky
Foto:
Twitter - Al Gharafa SC‏

DISKUSIA