VIDEO Kúzelníci par excellence, padnú vám všetky sánky: TOP góly dekády aj so slovenskou stopou!

Tomáš Hertl v nájazde na Martina Birona, dovolil si exkluzívnu parádičku
Tomáš Hertl v nájazde na Martina Birona, dovolil si exkluzívnu parádičku

NEW YORK - Športová dekáda má pred sebou posledné dni a čoskoro sa kalendáre prehupnú do tretieho desaťročia nového milénia. Priniesla úprimné slzy šťastia i bolesti, nezabudnuteľné momenty v každom odvetví. Týka sa to aj hokeja, presnejšie kanadsko-americkej NHL.

Zažili sme mocnú dynastiu Chicago Blackhawks, ku ktorej výrazným spôsobom dopomohol aj Marián "Hoss The Boss" Hossa. Slovenská legenda sa v lete 2009 upísala Jastrabom na 12 rokov a prelomila finálovú smolu. V rokoch 2010, 2013 a 2015 sa tešil zo Stanley Cupu a mohol si konečne vydýchnuť. Predtým napísal nevídane smolný príbeh.

V júni 2008 sa ako hráč Pittsburghu prizeral na oslavy Detroitu v Mellon Arene, o rok neskôr ako hráč s kolesom a krídlom na drese (Detroit, keby ste náhodou márne dumali nad tým celkom) zmohol iba na neveriaci pohľad v sediacej polohe pri mantineli v domácej Joe Louis Arene. 

Chicago tak aj vďaka Hossovi dokázalo niečo, čo sa behom modernej éry platového stropu dovtedy nikomu nepodarilo a pravdepodobne sa ani nepodarí. Najviac sa Chicagu priblížili v Pittsburghu, kde v rokoch 2016 a 2017 vyhrali bájny pohár. Okrem toho sa partia okolo Sidneyho Crosbyho a Jevgenija Malkina zapísala do dejín aj v roku 2009 porazením Detroitu Red Wings. 

Božský spôsob, ako odštartovať rok. V hlavnej úlohe Tomáš Tatar ešte v drese Detroitu:

10-ročná kapitola priviala Slovensku do NHL Tomáša Tatara, Richarda Pánika, Erika Černáka, Tomáša Jurča. Spoľahnúť sme sa mohli aj na stálice Mariána Hossu (žiaľ, hviezdna hokejová i ľudská osobnosť si zaslúžila iný záver kariéry), Zdena Cháru, Mariána Gáboríka (kľúčový strelec Los Angeles pri jazde za Stanley Cupom 2014) či Andreja Sekeru.

Zabudnúť nemôžeme na Jara Haláka, ktorý sa na jar 2010 postaral o pobláznenie Montrealu, najhokejovejšieho mesta v Severnej Amerike. Potom sa cez St. Louis, Washington a NY Islanders dostal do Bostonu a stal sa spoluhráčom Zdena Cháru. V súčasnosti predvádza veľmi kvalitné výkony a fínskemu koelgovi Tuukkovi Raskovi výrazne dýcha na chrbát. 

Fantastických 10 rokov zhrnula NHL na svojom YouTube kanáli. Pre fanúšikov pripravila najkrajšie zásahy, pri ktorých mnohí priaznivci i bezmocní brankári márne hľadali odpovede. Ako, dopekla? Ááááále, kutrať po odpovediach je zbytočné, títo chlapci ich jednoducho vykúpali presne tak, ako to robia medvede v ľadovej vode. 

Vezmite do ruky oblátky s medom od usmievavej Včielky Maji (pozor, aby vám nekvaplo z lyžičky mimo), orechmi, jablkom, nakrájajte cesnak, nech vám vyštípe žalúdok. Alebo si poriadne naložte vianočných koláčikov, usaďte sa, obaľte okolo seba teplú deku a vychutnajte si kúzelnícke trefy mužov s "palicami" v rukách. Ak sa rozhodnete vybrať ten najkrajší gól, želáme veľa šťastia, pretože skutočne máte z čoho selektovať. 

A... ak si kladiete otázku, či do videa NHL zahrnula aj nejakého Slováka, tak áno, pričom šupa do čierneho ozaj stojí za to. Viac vám prezradí videjko. Príjemné sledovanie, priatelia!


Tagy: Washington Capitals Alexander Ovečkin Zdeno Chára St. Louis Blues Boston Bruins Edmonton Oilers San Jose Sharks Tomáš Hertl Chicago Blackhawks Patrick Kane Vladimir Tarasenko Connor McDavid

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
športky
Autor:
© Zoznam/Ondrej Herceg
Foto:
YouTube/NHL; Video: YouTube/NHL, Hockey World

DISKUSIA