VIDEO Návrat do zostavy v znamení skvelého výkonu: Harden znovu exceloval

James Harden strieľaJames Harden strieľa Zdroj: SITA/AP Photo/Eric Christian Smith

HOUSTON - Basketbalisti Houstonu vyhrali v silvestrovskom dueli zámorskej NBA nad Denverom 130:104. Po jednozápasovej absencii sa do zostavy domácich vrátil James Harden a zapísal si 35 bodov. Russell Westbrook pridal 28 bodov.

Rakety pripravili hráčom z Colorada iba druhú prehru z uplynulých jedenástich zápasov. "Celý večer akoby sme nemali obranu. Vzdávam súperovi úctu, majú skvelý tím, no my sme hlavne v poslednej štvrtine veľmi sklamali," zhodnotil zápas tréner Denveru Mike Malone. Boston je na druhej priečke Východnej konferencie po triumfe 109:92 na palubovke Charlotte. Hostia vyhrali šesť z uplynulých siedmich duelov. Jayson Tatum k tomu prispel 24 bodmi, Kemba Walker zaznamenal 22 a Gordon Hayward 21.

San Antonio Spurs zdolalo hráčov Golden State 117:113 po predĺžení a po dlhšom čase sa posunulo na priečku zaisťujúcu play off, kde hráči z Texasu nechýbali 22 rokov. Spurs si vylepšili bilanciu v predĺžení v tejto sezóne na štyri víťazstvá a jednu prehru. San Antonio zavŕšilo dekádu víťazstvom s poradovým číslom 554. V tejto štatistike je najlepším klubom v súťaži. "Predĺženie je pre nás známe teritórium. Stačilo do neho prísť a premieňať jednu strelu za druhou," povedal najlepší strelec domácich s 24 bodmi DeMar DeRozan.

Dallasu sa tesne pred zápasom zranil lotyšský pivot Kristaps Porziňgis a Mavericks neuspeli v Oklahome City. Slovinský rozohrávač Luka Dončič zaznamenal 35 bodov a 10 doskokov, no taktiež minul 13 zo 16 pokusov spoza trojkového oblúka. Z úspechu sa tak mohli tešiť Európania na domácej strane, po 20 bodov dali Talian Danilo Gallinari i Nemec Dennis Schröder. Thunder majú aktuálne skvelú fazónu, zvíťazili v siedmom z uplynulých ôsmich duelov.

Charlotte - Boston 92:109

Indiana - Philadelphia 115:97

Sacramento - LA Clippers 87:105

Houston - Denver 130:104

San Antonio - Golden State 117:113 pp

Toronto - Cleveland 117:97

Oklahoma City - Dallas 106:101

Viac o téme: James Harden Houston Rockets Denver Nuggets