Froome prežíva po zranení ťažké chvíle: Komplikácie v tréningu vzbudili pochybnosti

Chris FroomeChris Froome Zdroj: Profimedia

LONDÝN - Návrat štvornásobného víťaza Tour de France Chrisa Froomea k pretekaniu pol roka po ťažkom páde sprevádzajú komplikácie. Podľa informácií talianskeho cyklistického magazínu Bicisport musel britský jazdec tímu Ineos v decembri prerušiť prerušiť prípravný kemp na Malorke.

"Po dvoch dňoch tréningu sa vrátil domov. Nedarí sa mu dobre a kto vie, či sa z toho (zranenie z pádu) dokáže dostať," citoval magazín športového riaditeľa stajne Ineos Daria Cioniho.

Tridsaťštyriročný Froome si v polovici júna pri závode Critérium du Dauphiné pri náraze do steny zlomil stehennú a hrudnú kosť, krčný stavec, lakeť a rebrá. Pôvodne sa chcel k závodeniu vrátiť už v októbri v Japonsku, štart ale odriekol.

V novembri mu lekári pri plánovanom zákroku odstránili kovovú doštičku z bedra a skrutky z lakťa. Výstuha stehennej kosti mu zostane do konca života. Komplikácie v tréningu teraz vzbudili pochybnosti, či bude schopný plánovaného štartu na Tour de France. Tam chcel Froome zaútočiť na piaty titul, ktorým by sa vyrovnal legendám Jacques Anquetil, Eddymu Merckx, Bernardovi Hinault a Miguel Indurain.

Viac o téme: Chris Froome
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Profimedia
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články