Spoveď mladého strelca, bažila po ňom celá Európa: Prečo som odmietol Manchester United?

Erling Braut Haland - meno, ktoré treba začať registrovať
Erling Braut Haland - meno, ktoré treba začať registrovať

DORTMUND - Erling Braut Haaland postavil behom jesene do pozoru celú futbalovú Európu. V drese Red Bull Salzburg strieľal góly zakaždým, keď sa mu zachcelo. Popoludní, večer, počas týždňa, v sobotu, nedeľu. Jednoducho kedykoľvek a kdekoľvek. Darilo sa mu aj v Lige majstrov, tam taktiež valcoval. Preto sa ozvalo niekoľko interesantov o jeho služby. Napokon vyhral Dortmund, ktorý porazil Manchester United či Juventus.

Haaland odmietol Manchester United napriek eminentnému záujmu manažéra Ole Gunnara Solskjaera. Práve charizmatický Nór mu dal šancu v Molde IK, odkiaľ sa prepracoval do vyšších futbalových poschodí. Haaland prezradil, čo stálo za hlavným dôvodom uprednostniť Bundesligu pred Premier League. 

"Boli priami a povedali: Potrebujeme ťa na hrote, páči sa nám tvoj herný štýl a chceme ťa tu mať. Páčilo sa mi, ako so mnou potom hovorilo a čo ma umocnilo k podpisu. Cítil som, že do Dortmundu pasujem." 

Haaland sa najmä vďaka extraordinárnej jeseni stal maximálne žiadaným tovarom. S vestfálskym klubom podpísal štyri a pol ročnú zmluvu. V Dortmunde má šancu bojovať o titul, i keď bude mať čo robiť. Žlto-čierni strácajú po jeseni na Lipsko sedem bodov. Tabuľka je však veľmi nabitá, medzi prvým a siedmym miestom nájdeme len 10-bodový rozdiel. 

Dortmund sa predstaví najbližšie až 18. januára na ihrisku Augsburgu. Haaland sa ale už nachádza v klube, kde spoznáva nových spoluhráčov. "Musím lepšie spoznať ľudí, dobre trénovať s tímom a uvidíme, či budem dostatočne dobrý na to, aby som hral. Pôjdem krok po kroku," povedal rodák z britského Leedsu. 

Haalanda zastupuje ako agent Mino Raiola, momentálne najsilnejšia persóna v oblasti futbalu spomedzi agentov. Aj on odkryl, prečo sa Haaland rozhodol pre BVB. Nórsky strelec jednoducho necítil, že United by boli pre neho vhodnou voľbou. "United s ním hovorili najviac. Každý mal šancu hovoriť s ním osobne. Povolili sme to, špeciálne preto, lebo Oleho pozná. Jasne však cítil, že prestup do Manchestru United v tejto fáze kariéry nebol pre neho správnym krokom. Nie je to nič proti Manchestru United alebo Olemu." 

Prečo teda vyhrala Borussia Dortmund? "Vybral si Dortmund spomedzi iných klubov a som šťastný, pretože ide do klubu, kam aj chcel ísť a je pre neho najlepší. Ak by chcel zamieriť do United, bol by som povinný ho tam vziať, ale nespravil to," ukončil Raiola. 


Tagy: Manchester United Premier League Borussia Dortmund Bundesliga Erling Braut Haaland

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Bundesligy
Zdroj:
športky
Autor:
© Zoznam/Ondrej Herceg
Foto:
SITA/AP/Jon Super

DISKUSIA