Nevyhnutná facka proti majstrovi: Žlto-čierna armáda predviedla hotovú modernu

Jedno mužstvo, jedna sila, jeden cieľ
Jedno mužstvo, jedna sila, jeden cieľ

BRATISLAVA - Basketbalisti Interu Bratislava opäť potvrdili, že v najvyššej domácej súťaži len ťažko hľadajú konkurenciu. V stredajšom šlágri 21. kola deklasovali druhý Lučenec 93:61 a svoju tohtosezónnu bilanciu upravili na 17 výhier a dve prehry. Hráči z južného Slovenska chceli v Eurovia Aréne nadviazať na novembrové víťazstvo z domácej palubovky, ale úradujúci majster sa na nich dokonale pripravil.

"V prvom rade gratulujem domácemu tímu, ktorý predviedol moderný basketbal. Hráči Interu hrali veľmi agresívne v obrane, rýchlo v útoku a my sme nevedeli nájsť na nich recept. Mám pocit akoby sme sa tohto zápasu iba zúčastnili. Pre nás sa však nič nemení, ideme ďalej a po štyroch výhrach sme možno aj potrebovali takúto 'facku'. Nebudem z toho robiť žiadnu drámu, stále sme na druhom mieste tabuľky, čo prevyšuje naše očakávania," povedal v rozhovore tréner Lučenca Peter Jankovič.


Čítajte aj: Môžu si mädliť všetky ruky: Reprezentačná bojovníčka prekonala chorobu a vracia sa k tímu


Lučenec v predošlej sezóne vyhral iba šesť duelov, teraz ich má na konte dvanásť a je najväčším prekvapením súťaže. "Určite sme spokojní. Nechcel by som porovnávať súčasný káder s tým z minulej sezóny. Pracujeme najlepšie ako vieme, v niektorých zápasoch sme mali šťastie, ale to praje pripraveným. Stále zostáva veľa zápasov do konca základnej časti a chceme si vybojovať, čo najlepšiu pozíciu pred play-off," uviedol Jankovič.

Košický rodák, ktorý v súčasnosti zastáva aj post asistenta hlavného trénera ženskej reprezentácie SR, vyzdvihol výkon domáceho pivota Michaela Fuseka. Ten zaznamenal 17 bodov a niekoľkokrát bol na konci efektnej akcie "alley-oop". Navyše, 224 cm vysoký hráč nie je po zranení v ideálnej forme.

"Určite sa ešte necítim byť stopercentne fit. Potrebujem čas, musím ešte zosilniť nohu a dostať pod kontrolu všetky pohyby. V niektorých súbojoch sa ešte bojím na ňu poriadne zatlačiť a ísť do kontaktu. Musím na tom popracovať aj mentálne, no verím, že o mesiac až dva to bude v poriadku," vyjadril sa Fusek.

Inter má v aktuálnej sezóne len tie najvyššie ambície a zatiaľ úlohu favorita súťaže potvrdzuje. Podľa Fuseka však zverenci Aramisa Nagliča nemôžu zaspať na vavrínoch. "Myslím si, že máme kvalitu, aby sme boli na čele tabuľky. Vtedy je však na nás vyvíjaný tlak, a tak musíme pokračovať v tvrdých tréningoch a nepoľaviť. Našou výhodou je, že máme silnú rotáciu, vieme tlačiť od prvej do poslednej minúty a potom tie zápasy vyzerajú tak, ako dnes. Keď budeme rovnako ako v minulej sezóne najlepším tímom z pohľadu defenzívy, tak verím, že titul bude náš," dodal 24-ročný pivot.


Tagy: Aramis Naglič Nenad Miloševič BK Inter Bratislava Peter Jankovič BKM Lučenec

Zdroj:
SITA
Foto:
Facebook/BK Inter Bratislava - Vladimír Dorňák

DISKUSIA