Poprad prilákal posilu zo zámoria: Na Slovensko prišiel bratranec veľkej hviezdy NHL

Adam Larkin sa stal novou posilou PopraduAdam Larkin sa stal novou posilou Popradu Zdroj: hkpoprad.sk

BRATISLAVA - Účastník slovenskej najvyššej hokejovej súťaže HK Poprad podpísal zmluvu do konca aktuálneho ročníka s americkým obrancom Adamom Larkinom. Bratranec slávnejšieho útočníka Dylana Larkina si pod Tatrami vyskúša vôbec prvý zahraničný angažmán v kariére. V doterajšom priebehu sezóny nastupoval v nižšej zámorskej súťaži ECHL za tím Greenville Swamp Rabbits, kde odohral 35 zápasov s bilanciou 6+11. Informáciu priniesol oficiálny web popradského klubu.

"Som nadšený z nového tímu, v ktorom môžem odovzdávať a získavať skúsenosti z medzinárodného prostredia. Prichádzam do klubu, ktorý má vysoké ambície. O ponuke Popradu som sa dozvedel od agenta. Hráči, ktorí tu pôsobili, mi hovorili o meste a okolí, klube, podmienkach a štýle hokeja. Chcem vidieť a pochytiť európsky štýl hokeja. Som zvedavý, ako mi to pôjde s mojimi nohami, pretože ihrisko tu je oveľa väčšie ako v zámorí," vyjadril sa Larkin po podpise kontraktu.

Dvadsaťštyriročný bek je druhou defenzívnou posilou Popradčanov v priebehu dvoch dní. "Kamzíci" v stredu angažovali aj holandského obrancu Mika Dalhuisena z Michaloviec, ktorý zamieril do Popradu v rámci výmeny za Jána Ťavodu. Larkin si bude v novom pôsobisku obliekať dres s číslom 27. K mužstvu sa pripojí už vo štvrtok, ale pre problémy s doručením batožiny sa jeho nástup na ľad dá očakávať až v najbližších dňoch.

Kamzíci s ďalšou posilou

Novou tvárou sa stal aj 24-ročný americký útočník Jimmy Lodge. Klub o tom informoval na oficiálnej stránke. Lodge absolvoval celú doterajšiu kariéru v nižších zámorských súťažiach. V roku 2013 ho z 84. miesta draftoval Winnipeg Jets, ale do NHL sa nepresadil. Sezónu 2019/2020 začal v súťaži ECHL, v drese Orlando Solar Bears získal v 13 zápasoch 5 kanadských bodov za 3 góly a 2 asistencie.

Na súpiske HK Poprad je po angažovaní Lodgeho už deväť legionárov, pričom na zápasovej súpiske ich môže byť maximálne sedem. Okrem Lodgeho patria k cudzincom aj českí brankári Tomáš Vošvrda a Patrik Nechvátal, obrancovia Adam Larkin, Mike Dalhuisen, Alexandar Magovac, Petr Ulrych a Joona Erving a útočník Colin Jacobs.

Viac o téme: HK Poprad Adam Larkin
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: hkpoprad.sk
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články