Zámorská MLS sa môže rozšíriť o ďalšieho Slováka: Oravec rokuje s týmto tímom!

Matej OravecMatej Oravec Zdroj: TASR - Martin Baumann

BRATISLAVA - Slovenský futbal môže mať zanedlho už 3-násobné zastúpenie v zámorskej Major League Soccer. K Jánovi Gregušovi z Minnesoty United a Albertovi Rusnákovi z Realu Salt Lake by mohol pribudnúť defenzívny univerzál FC DAC 1904 Dunajská Streda Matej Oravec. V súvislosti s 21-ročným Trnavčanom sa v kuloároch už približne týždeň spomína možný transfer do tímu Philadelphia Union.

"Rokujeme so záujemcom z americkej MLS," poznamenal na klubovom webe športový riaditeľ DAC Jan Van Daele. V spomenutom pennsylvánskom mužstve hráva niekoľko zahraničných hráčov. Najznámejšími sú Brazílčan Ilsinho, ktorý pôsobil v ukrajinskom Šachtare Doneck, či Poliak Kacper Przybylko. V realizačnom tíme figuruje ako tréner brankárov niekdajší dlhoročný gólman Eintrachtu Frankfurt Oka Nikolov.

Mužstvo DAC v piatok odštartovalo zimnú prípravu - už pod vedením nového portugalského kouča Héldera Cristovaa, ktorý nahradil Nemca Petra Hyballu. Rodák z Angoly privítal trojicu brankárov a dvadsaťdva hráčov do poľa. Dvaja z nich, Máté Vida a Zsolt Kalmár, pre zranenia trénovali individuálne. Prvé dni prípravy budú prebiehať bez reprezentantov Benjamína Száraza, Matúša Malého a Jakuba Šveca.

Spomenutý Van Daele priznal, že na Žitnom ostrove by radi udržali írskeho stredopoliara Connora Ronana, ktorému sa skončilo hosťovanie z anglického Wolverhamptonu Wanderers. "Vrátil sa do materského klubu, pre drobné zranenie trénuje individuálne. Avšak máme záujem o jeho návrat. Našou prioritou je udržať zvyšok kádra pokope a popritom sa obzeráme po hráčskom trhu. Chceme sa posilniť najmä v strede obrany, v zálohe a na krídle," dodal dunajskostredský funkcionár.

Viac o téme: Matej Oravec
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR - Martin Baumann
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články