VIDEO Skvelý úspech slovenských reprezentantov: Budeme mať medaily, všetko zariadili hokejisti

Nikola Janeková postúpila do finále hokejového turnaja 3x3 na mládežníckej olympiáde v Lausanne.
Nikola Janeková postúpila do finále hokejového turnaja 3x3 na mládežníckej olympiáde v Lausanne.

LAUSANNE - Slovensko má po utorku istotu štyroch medailí na III. zimných olympijských hrách mládeže vo švajčiarskom Lausanne, o všetky cenné kovy sa postarajú reprezentanti SR v hokeji troch proti trom. Medzi chlapcami si v stredajšom finále zahrá Peter Repčík ako člen červeného tímu, v súboji o bronz proti sebe nastúpia Adam Sýkora v čiernom tíme a Rastislav Eliáš v hnedom výbere. Medzi dievčatami sa vo finále predstaví Nikola Janeková s čiernym kolektívom, v zápase o bronz proti sebe budú hrať Ivana Látková s hnedým tímom a Zuzana Dobiášová v modrom tíme.

"Mám z toho zimomriavky po celom tele. Budem mať medailu z olympiády, je to skvelý pocit a už teraz som šťastná," povedala po utorkovom semifinále šťastná Nikola Janeková pre oficiálny web Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV). Na finálový zápas sa teší aj Repčík. "Je to zápas ako všetky ostatné, len o niečo špeciálnejší… A ideme ho vyhrať!” poznamenal.

V utorkových súťažiach obsadila biatlonistka Ema Kapustová 8. miesto v rýchlostných pretekoch dievčat na 6 km, od cenného kovu ju delilo 31,6 sekundy. Medzi chlapcami na 7,5 km klasifikovali Mateja Gregora na 46. priečke, Matej Badáň skončil na 78. stupienku a Bruno Matovič na 83. poste.

V skialpinizme Laura Kovárová a Matúš Černek ako miešaného tímu Európy obsadili v štafetách 9. miesto z jedenástich kolektívov. V zjazdovom lyžovaní Rebeka Jančová skončila pätnásta v slalome dievčat. Po prvom kole jej patrila 23. priečka, v konečnom účtovaní ju od medaily delilo 3,76 s. V slalom chlapcov bol Teo Žampa po prvom kole na 34. stupienku, v druhom urobil v hornej časti chybu a klesol na konečné 39. miesto.


Tagy: Slovensko OHM

Zdroj:
SITA
Foto:
SOŠV/Andrej Galica; Video: Youtube/Slovenský olympijský tím

DISKUSIA