Magoni sa pustil do tábora Shiffrinovej: Skončil som s nimi, mali by sa naučiť prehrávať!

Mikaela Shiffrinová prišla objať a zagratulovať Petre Vlhovej k triumfu
Mikaela Shiffrinová prišla objať a zagratulovať Petre Vlhovej k triumfu

FLACHAU - Petra Vlhová druhýkrát za sebou zdolala Mikaelu Shiffrinovú aj zvyšok sveta v slalome Svetového pohára, ale jej tréner Livio Magoni po víťaznom utorkovom večere vo Flachau našiel chybičky v jej jazdách. Komplikácie spôsobilo aj rozhodenie bránok po svahu, ktoré nieslo americký rukopis.

Na otázku, či je Vlhová po triumfoch v Záhrebe a Flachau späť v boji o slalomový glóbus, Magoni odpovedal: "Áno, aj keď by sme potrebovali, aby Mikaela urobila nejaké preteky za 0 bodov, tak ako Petra v Levi. Šanca na malý glóbus však stále existuje a platí to aj pre paralelný slalom a obrovský slalom. Čo sa týka kombinácie, tam už asi nie a budeme zvažovať, či sa vôbec zúčastníme na zostávajúcich kombinačných pretekoch do konca sezóny."

Skúsený taliansky tréner sa nevyhol ani odpovediam na otázky týkajúce sa jeho údajnej špionáže tréningov Mikaely Shiffrinovej, čo malo vyvolať pobúrenie u niektorých členov jej tímu. Magoni poprel, aby za peniaze posielal ľudí na svahy, kde trénuje jej najväčšia súperka, aby si natáčali na video jej jazdy. "Nemám čas ani ľudí na to, aby som to robil. Zostal som prekvapený z týchto informácií. Nemáme v tíme čas na tieto hlúpe veci. Myslím si, že Američania týmto ukazujú, že nevedia prehrávať. Mali by sa to naučiť. Skončil som s nimi, už sa s nimi nebudem baviť. Povedal som im to na kapitánskom mítingu v Zauchensee. Nebudem sa dívať do falošnej tváre predo mnou," rezolútne skonštatoval Magoni.

Päťdesiatšesťročný Talian vzápätí zmenil tému a potvrdil aj informáciu od Igora Vlhu, že po blížiacich sa pretekoch v Sestriere /obrovský slalom a paralelný slalom/ sa s Petrou chystajú do bulharského strediska Bansko, kde budú na programe rýchlostné disciplíny. A zvažujú absolvovať aj ďalšie zjazdy a super G. "Petra v Zauchensee v tréningoch zjazdu aj v úvodnej časti súťaže v kombinácii ukázala, že to má význam. Potrebuje zostať v pretekovej kondícii a tiež sa pokúsi získať nejaké body do Svetového pohára. Predsa len, v Bansku to budú až troje preteky a nechceme ich vynechať príliš veľa. Potom síce nepôjdeme do Soči a o účasti v Garmischi sa rozhodneme krátko pred pretekmi," informoval Magoni.


Tagy: Petra Vlhová Livio Magoni

Zdroj:
SITA, športky
Foto:
SITA/AP/Giovanni Auletta; Video: Youtube

DISKUSIA