Pokiaľ k tomu príde, vedenie Australian Open nebude mať na výber: Zdravie je prvoradé

Melbourne
Melbourne

MELBOURNE - Z dôvodu pretrvávajúcich požiarov v Austrálii umožnia organizátori nadchádzajúceho tenisového grandslamu Australian Open rozhodcom prerušiť zápasy pre nedostatočnú kvalitu ovzdušia. Turnajový arbitri budú taktiež disponovať možnosťou rozhodnúť o začatí či okamžitom skončení jednotlivých duelov podľa "svojho absolútneho uváženia".

Organizátori budú taktiež povinne merať kvalitu ovzdušia na škále od 1 až 5. V prípade jednotky sú podmienky na odohranie zápasu dobré, ak však kvalita ovzdušia dostane známku 5, priebeh turnaja organizátori automaticky pozastavia.

Rozhodnutie prijali na základe sťažností a podnetov od viacerých hráčov počas kvalifikačných súbojov. Slovinka Dalila Jakupovičová musela odstúpiť zo zápasu a z kurtu jej museli pomôcť. Britka Naomi Broadyová poznamenala, že kým tenisti hrajú vonku, úrady odporučili domácim, aby sa spoločne s domácimi zvieratami zdržiavali vo vnútri. Kvalita ovzdušia v Melbourne patrí aktuálne medzi najhoršie na svete. Informáciu priniesla agentúra AP.


Tagy: Naomi Broadyová Australian Open 2020

Zdroj:
TASR
Foto:
Getty Images

DISKUSIA