VIDEO Česko s ďalším bojovníkom v slávnej UFC: Procházka so šancou bojovať o titul!

Jiří Procházka
Jiří Procházka

PRAHA - Jeden z najlepších českýchh MMA bojovníkov Jiří Procházka prestupuje do elitnej svetovej organizácie UFC. Šampión japonskej organizácie Rizin podpísal s UFC zmluvu na šesť zápasov. Ako prvý o tom informoval web ESPN. Dvadsaťsedemročný zápasník má na konte 26 výhier a tri porážky, momentálne má za sebou sériu desiatich víťazstiev.

UFC mala o českého zápasníka záujem už v minulom roku, kedy v Prahe usporiadala galavečer. Vtedy mal však Procházka ešte platnú zmluvu v Japonsku. Tá mu vypršala teraz. V hre bol okrem UFC aj prestup do organizácie Bellator. "Súčasťou zmluvy je aj možnosť titulového zápasu. Počet zápasov za rok ale v zmluve nemáme," uviedol zápasníkov tréner Martin Karaivanov pre iDNES.cz.

Prechádzka bojoval v Rizinu od roku 2015 a prehral tam jediný zápas. Prvý titul šampióna japonskej organizácie v poloťažkej váhovej kategórii získal vlani v apríli, kedy porazil Američana Muhammeda Lawala. V decembri majstrovský pás úspešne obhájil.

V poloťažkej váhe je Procházka podľa serveru fightmatrix.com na trinástom mieste, rád by sa rýchlo prebojoval medzi najlepšiu desiatku. Aj preto sa rozhodol pre UFC, ktorá mu môže ponúknuť najlepších súperov. "Zatiaľ nie je nikto konkrétny, ale sú to zápasníci z najlepšej desiatky, a dokonca aj päťky mojej váhovej kategórie. Ide naozaj o tých najlepších," uviedol Procházka pre iDNES.cz.

Prechádzka je štvrtým českým zápasníkom, ktorý sa v UFC predstaví. V minulosti tam pôsobili Karlos Vémola a Viktor Pešta, v súčasnosti v UFC bojuje Lucie Pudilová. V Prahe žije a trénuje aj Uzbek Machmud Muradov, ktorý do Oktagonu nastupuje aj s českou vlajkou. Slovensko zatiaľ na svojho prvého bojovníka v najprestížnejšej organizácii čaká. 


Tagy: UFC Jiří Procházka

Zdroj:
ČTK, športky
Foto:
Profimedia; Video: YouTube/Dirty Shaolin

DISKUSIA