České slzy na Australian Open: Poriadne krutá facka od krajanky ju rozplakala

Kateřina Siniaková prehrala český súboj na Australian Open
Kateřina Siniaková prehrala český súboj na Australian Open

MELBOURNE - Tenistky Petra Kvitová a Barbora Krejčíková postúpili do druhého kola Australian Open. Siedma nasadená minuloročná finalistka Kvitová rozplakala v prvom kole výhrou 6:1 a 6:0 krajanku Kateřinu Siniakovú. Kvalifikantka Krejčíková zdolala Estonku Kaiu Kanepiovú 7:6, 2:6, 6:3 a vo dvojhre na grandslame prvýkrát vyhrala zápas v hlavnej súťaži.

Kvitová v dueli so Siniakovou dominovala. Kvôli dažďovým prehánkam sa v aréne Margaret Courtové hralo pod zatiahnutou strechou. Kvitová nastrieľala sedem es a zápas ukončila svojim dvadsiatym víťazným úderom. Od stavu 0:1 získala dvanásť hier v rade.

Siniaková bola s pribúdajúcim časom čoraz viac frustrovaná. A keď jej obecenstvo v poslednej hre po jej víťaznom údere zatlieskalo, neudržala sa a rozplakala sa. "Pretože to bolo úplne trápne. Ja som nechcela plakať, ale bolo to úplne hrozné," uviedla pre iDNES.cz, Radiožurnál a Tenisový svet.

Dvojnásobná víťazka Wimbledonu Kvitová si sĺz fedcupovej spoluhráčky všimla a s krajankou súcitila: "Nebolo to milé a bolo mi jej ľúto, ale to je tenis. Snažila som sa to dohrať. Nie je ľahké hrať s niekým, koho dobre poznáte."


Tagy: Petra Kvitová Kateřina Siniaková

Zdroj:
ČTK, športky
Foto:
SITA/AP/Dita Alangkara

DISKUSIA