Dukla zvýšila kvalitu svojho kádra: Zo zámoria prichádza Brodeur

Mathieu BrodeurMathieu Brodeur Zdroj: hkduka.sk

BRATISLAVA - V najvyššej slovenskej hokejovej súťaži sa predstaví kanadský obranca so slávnym priezviskom. Dukla Trenčín angažovala Mathieua Brodeura, ktorý je však len menovcom slávneho brankára NHL Martina Brodeura. Informáciu priniesol oficiálny web "vojakov".

Dvadsaťdeväťročný a takmer dvojmetrový Mathieu Brodeur začal aktuálnu sezónu v zámorskej NLHA v tíme Jonquiere Marquis, v 24 dueloch mal bilanciu 2 góly a 4 asistencie. "Hľadali sme obrancu s dobrými fyzickými parametrami, aby sme boli väčší a silnejší. Na Mathieua, ktorý odohral vyše 300 zápasov v AHL, máme samé dobré referencie. Verím, že bude kvalitný defenzívny bek, ktorý prinesie aj fyzickú hru. Robíme všetko pre to, aby tu v nedeľu bol a mohol sa ukázať pred našimi fanúšikmi. Pred troma mesiacmi sa mu narodilo dieťa, tak mu ešte vybavuje pas, ale je to otázka 1-2 dní. Pevne veríme, že čím skôr aj s rodinou priletí a zasiahne do hry," povedal športový riaditeľ Dukly Branko Radivojevič.

Mathieu Brodeur už v Európe pôsobil v minulej sezóne, za francúzsky Rouen odohral 44 duelov základnej časti (2+13) a 16 duelov v play-off (3+4). V zámorskej AHL v minulosti hral za San Antonio, Portland, Chicago, Albany, Syracuse, Springfield a Uticu.

Viac o téme: HK Dukla Trenčín Mathieu Brodeur
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: hkduka.sk
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články