VIDEO Nečakaná lopota českej favoritky: Kvitová si zhlboka vydýchla takmer po 100 minútach

Emócie k športu neodmysliteľne patriaEmócie k športu neodmysliteľne patria Zdroj: SITA/AP/Dita Alangkara

MELBOURNE - Prekvapivo ťažkou skúškou si musela prejsť Petra Kvitová v druhom kole tenisového Australian Open. V zápase s mladou Španielkou Paulou Badosaovou bola nútená otáčať vývoj prvého setu, v tom drhom odvracala setbaly a nakoniec uspela dvakrát 7:5.

"Bolo to o nervoch, vetre a súperke. Nehrala som úplne tak, ako by som si priala. Občas som sa trápila na servise. Keď to tak vezmem, je dôležité prejsť si takým zápasom," povedala minuloročná finalistka Kvitová.

Zatiaľ čo v prvom kole potrebovala na postup cez krajanku Kateřinu Siniakovú iba 50 minút, s 97. hráčkou sveta svetového rebríčka Badosaovou trval tak dlho iba prvý set. Kvitová v ňom strácala 2:4. "A nejak som to otočila," vydýchla si.

V druhom dejstve neudržala Kvitová brejk z úvodu a za stavu 4:5 prehrávala pri svojom podaní už 0:40. Všetky tri setbaly však odvrátila, ale pri druhom mala šťastie. Lob z rakety juniorskej šampiónky French Open 2015 dopadol tesne vedľa postrannej čiary, čo potvrdilo i jastrabie oko.

29-ročná rodáčka z Bílovca si pomohla 31 víťaznými údermi, z toho siedmimi esami. Hlasný výkrik na oslavu postupu vydala po hodine a 39 minútach hry. V treťom kole sa stretne s Ruskou Jekaterinou Alexandrovovou. Ruská tenistka vyhrala už 12 zápasov za sebou - v decembri ovládla menší turnaj vo francúzskom Limoges a pred cestou na Australian Open získala titul v čínskom Šen-čene.

K vzájomnému duelu príde po prvý raz. "V Prahe sme raz trénovali spolu pred sezónou, ale bolo to asi predminulý rok. Ide veľmi do toho ako ja. Najpravdepodobnejšie rozhodne prvý pár úderov, ktorá z nás to viac napáli," očakáva siedma nasadená česká tenistka.

Viac o téme: Petra Kvitová Australian Open 2020 Paula Badosaová