V NHL odštartoval lavínu výpovedí: Kariéra v zámorí končí, nový domov našiel v Česku

Akim Aliu
Akim Aliu

LITVÍNOV - Kanadský hokejový útočník Akim Aliu sa rozhodol pre návrat do Európy. V Nigérii narodený hokejista, ktorý vyrastal na Ukrajine a v minulosti krátko pôsobil aj na Slovensku v Banskej Bystrici, sa dohodol na spolupráci s účastníkom českej extraligy HC Verva Litvínov.

V ostatnom období sa 30-ročný hokejista stal známy najmä ako hráč, ktorého kritika správania trénerov spustila v zámorskej NHL búrlivú diskusiu a vyústila do niekoľkých zmien na postoch kormidelníkov. Akim Aliu tvrdo kritizoval konanie svojho niekdajšieho kouča Billa Petersa, ten vzápätí prišiel o prácu v klube Calgary Flames.

Rozhodovanie, kam hokejista zamieri, bolo dosť náročné. "Dlho som rozmýšľal, kam pôjdem. Veci v zámorí sa pohli správnym smerom. Verím, že mojim odchodom sa situácia nezmení a naďalej sa bude pracovať na tom, aby vzťahy v hokeji napredovali," povedal Aliu.

"Môj odkaz o rasistickom a násilnom správaní trénerov znel smerom k ďalším hráčom jasne: 'Nevzdávajte sa.' V tomto smere chcem byť príkladom bez ohľadu na to, čo sa deje. Dôležité je kráčať za svojimi snami," dodal.


Tagy: HC Verva Litvínov Akim Aliu

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka českej Tipsport Extraligy
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Mike Strasinger

DISKUSIA