Poprad zbrojil pred zápasom so Slovanom: Na súpiske pribudla nová kanadská posila

Pierre-Luc Mercier
Pierre-Luc Mercier

BRATISLAVA - Káder tipsportligového hokejového klubu HK Poprad rozšíril kanadský útočník Pierre-Luc Mercier. Dvadsaťsedemročný center podpísal kontrakt do konca aktuálnej sezóny. Informuje o tom oficiálny web "kamzíkov".

"Som nadšený z toho, že môžem byť súčasťou popradského tímu. Počul som veľa dobrého o mužstve, fanúšikoch, klube, lige aj meste samotnom. Chcem podávať čo najlepšie výkony. Verím, že v play-off pôjdeme kolo po kole a pokúsime sa vyhrať titul. Ja osobne som dobrý korčuliar a v zápase tvrdo pracujem. Dúfam, že si budeme všetci užívať hokej. Pre mňa to môže byť zároveň šanca získať kontrakt v Európe aj na ďalší ročník,“ povedal Mercier po príchode pod Tatry.

Pre rodáka z quebeckého Verdunu bude pôsobenie v Poprade premiérové v Európe. Navyše, po jeho príchode bude v kabíne "kamzíkov" už osem legionárov. "Po odchode Jimmyho Lodgea sme chceli ešte doplniť útok a znova sme sa obzerali po zámorskom hráčovi. Veríme, že Pierre-Luc nám pomôže a jeho pôsobenie bude mať plynulý priebeh,“ poznamenal riaditeľ HK Poprad Ľudovít Jurinyi. Mercier za Poprad nastúpi premiérovo už v stredu na ľade Slovana Bratislava.

Pierre-Luc Mercier začal aktuálnu sezóne v zámorskej ECHL v tíme Orlando Solar Bears, od druhej polovice októbra hral v rovnakej súťaži za Jacksonville IceMen. V ECHL pôsobil od leta 2017, predtým bol súčasťou vysokoškolskej NCAA.


Tagy: HK Poprad Ľudovít Jurinyi Pierre-Luc Mercier

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
SITA
Foto:
HK Poprad

DISKUSIA