VIDEO Krásna sobota pre tenisové Česko: Nádejné esá sklamali, radosť v hodine dvanástej!

Barbora Krejčíková a Nikola Mektic víťazmi zmiešanej štvorhry na Australian Open 2020Barbora Krejčíková a Nikola Mektic víťazmi zmiešanej štvorhry na Australian Open 2020 Zdroj: SITA/AP/Dita Alangkara

MELBOURNE - Česká tenistka Barbora Krejčíková s Chorvátom Nikolom Mektičom zvíťazili v miešanej štvorhre na grandslamovom turnaji Australian Open. V sobotnom finále zdolali americko-britský pár Bethanie Matteková-Sandsová, Jamie Murray 5:7, 6:4, 10:1.

Krejčíková sa stala prvou hráčkou po 31 rokoch, ktorá obhájila v Melbourne titul, celkovo má na konte štyri grandslamové trofeje.Nadviazala na svoju bývalú trénerku, pred tromi rokmi zosnulú Janu Novotnú, ktorá tu uspela v rokoch 1988 a 1989 s Američanom Jimom Pughom.

Okrem vlaňajšieho mixu v Melbourne triumfovala v roku 2018 vo štvorhre na Roland Garros a vo Wimbledone. "Vďaka, Barbora. Nedokážem ti dostatočne poďakovať, bola si úžasná," povedal pätnásty deblista sveta Mektic po svojom prvom grandslamovom titule.

Barbora Krejčíková a Nikola Galéria fotiek (14) Zdroj: SITA/AP/Lee Jin-man

O všetkom rozhodol záverečný supertajbrejk

Víťaznej dvojici sa nevypomstilo, že v úvodnom sete nevyužila vedenie 5:4 a 30:0, Mektič vtedy dvojchybou ponúkol súperom vyrovnanie. Tí získali aj ďalšie dva gemy i prvý set. V druhom sete viedli Krejčíková s Mektičom 5:2, Matteková-Sandsová s Murrayom znížili na 4:5, ale rozhodujúci tretí set neodvrátili. Česko-chorvátska dvojica v zápasovom tajbrejku rýchlo odskočila na 6:1 a potom už s prehľadom doviedla svoje snaženie do úspešného konca.

Na tohtoročnom Australian Open odohrala Krejčíková pätnásť zápasov. Päť vo dvojhre, v ktorej postúpila z kvalifikácie do hlavnej súťaže a premiérovo na grandslame si zahrala druhé kolo. Päť zápasov absolvovala na ceste do semifinále vo štvorhre v páre s Kateřinou Siniakovou. A päť duelov bolo treba vyhrať k zisku titulu v mixe.

Miešaná štvorhra - finále:
Barbora Krejčíková, Chorvat Nikola Mektič (5-ČR/Chor.) - Bethanie Matteková-Sandsová, Jamie Murray (USA/V. Brit.) 5:7, 6:4, 10:1

Viac o téme: Bethanie Matteková-Sandsová Jamie Murray Barbora Krejčíková Australian Open 2020
  • Zdroj: TASR, ČTK, SITA