Brány finále zostali zatvorené: Slovenský tenista má aj tak veľký dôvod na radosť

Andrej Martin
Andrej Martin

CÓRDOBA - Slovenský tenista Andrej Martin si nezahrá vo finále dvojhry na turnaji ATP Tour 250 na antuke v argentínskej Córdobe. Martin v semifinále prehral s nasadenou trojkou Čiľanom Christianom Garínom 6:2, 2:6, 2:6.

V takmer dvojhodinovom boji Martinovi nevyšiel vstup do tretieho setu a po dvoch stratených podaniach prehrával 1:4. Napokon jeho súper, ktorému patrí v rebríčku ATP 31. priečka, premenil prvý mečbal pri svojom podaní.

Stále zostáva v platnosti, že 30-ročný Martin si zahral vo finále na hlavnom okruhu ATP iba raz - na sklonku júla 2016 v chorvátskom Umagu. Jeho skvelé výkony v Córdobe sa však prejavia v rebríčkovom postavení. V pondelkovom vydaní renkingu ATP by mu mala patriť 93. pozícia, čo bude v jeho prípade nové kariérne maximum. Dosiaľ ním bolo 98. miesto práve po skončení turnaja v Umagu v lete 2016.

Súperom Garína vo finále bude turnajová jednotka Argentínčan Diego Schwartzman. Aj ten musel v semifinále zvládnuť trojsetový súboj, Srba Lasla Djereho (4.) zdolal 6:1, 1:6, 6:2. Schwartzman (14. v rebríčku ATP) zabojuje o štvrtý turnajový titul v kariére, Garín o tretí.

Dvojhra mužov - semifinále:

Christian Garín (Čile-3) - Andrej Martin (SR) 2:6, 6:2, 6:2

Diego Schwartzman (Arg.-1) - Laslo Djere (Srb.-4) 6:1, 1:6, 6:2


Tagy: Andrej Martin

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR – Jaroslav Novák

DISKUSIA