Klinsmann skončil na lavičke Herthy a Pekarík je opäť bez trénera: Takýto bol dôvod jeho konca

Juergen Klinsmann
Juergen Klinsmann

BRATISLAVA - Slovenský futbalový reprezentant Peter Pekarík si už nezahrá pod vedením trénera Jürgena Klinsmanna. Bývalý vynikajúci útočník sa totiž rozhodol rezignovať na funkciu kormidelníka mužstva Hertha BSC Berlín. Jeho pôsobenie v berlínskom klube trvalo len desať týždňov. Päťdesiatpäťročný kouč zdôvodnil svoje rozhodnutie v dlhom statuse na Facebooku, v ktorom označil za príčinu svojho odchodu chýbajúcu dôveru zo strany vedenia klubu.

"Som presvedčený o tom, že Hertha dosiahne cieľ, ktorým je udržanie sa v najvyššej nemeckej súťaži. Ako šéftréner však potrebujem na splnenie tejto úlohy, ktorá zatiaľ ešte nie je dokončená, dôveru všetkých zainteresovaných. Obzvlášť v boji o záchranu sú jednota, súdržnosť a koncentrácia na nevyhnutné veci najdôležitejšie elementy. Ak nie sú zaručené, nemôžem využiť môj trénerský potenciál a brať za to zodpovednosť," vyhlásil niekdajší kouč nemeckej futbalovej reprezentácie.

Klinsmannovi zverenci dosiahli pod jeho taktovkou v deviatich bundesligových vystúpeniach len tri víťazstvá. V uplynulom týždni nezužitkovali vedenie 2:0 proti Schalke 04 a vypadli z pohárovej súťaže DFB-Pokal a o tri dni neskôr prehrali doma s Mainzom 1:3. Klinsamnnovu dôveru nemal slovenský stredopoliar Ondrej Duda, ktorý v zimnom prestupovom období opustil klub a odišiel do anglického Norwichu. V tabuľke I. bundesligy patrí Herthe aktuálne 14. priečka so ziskom 23 bodov, od zóny zostupu delí Berlínčanov 6 bodov.


Tagy: Hertha BSC Berlín Jürgen Klinsmann

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Bundesligy
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Andreas Gora

DISKUSIA