Hokejový Poprad sa teší novej posile: Riskantný ťah s Réwayom, všetko záleží na ňom!

Martin Réway sa stal novou posilou HK Poprad
Martin Réway sa stal novou posilou HK Poprad

BRATISLAVA - Martin Réway a HK Poprad sa dohodli na zmluve do konca aktuálnej sezóny. Niekdajší reprezentant a veľký talent slovenského hokeja sa len nedávno zapojil do tréningového procesu pod Tatrami, k dohode s momentálne štvrtým tímom tabuľky Tipsport ligy došlo veľmi rýchlo.

"Prostredníctvom svojho agenta Martin prejavil záujem prísť k nám a dohodli sme sa na jeho pôsobení v HK Poprad,” povedal po podpise zmluvy riaditeľ popradského klubu Ľudovít Jurinyi, cituje ho portál hkpoprad.sk.

Podpisom ďalšieho korčuliara potvrdilo vedenie vysoké ambície v tejto sezóne. Réwayova pozícia v tíme bude záležať na výkonoch. "Veríme, že pomôže schopnosťami, ktoré má. Samozrejme, bude záležať na jeho výkonnosti, aby zapadol do nášho tímu. Máme veľa šikovných hráčov a potrebujeme mať najmä širší káder,” doplnil Jurinyi.

Réway sa v uplynulých mesiacoch snažil nakopnúť kariéru v českom Kladne, kde mu dala šancu klubová legenda Jaromír Jágr. Neviedlo to k želanému výsledku, lebo posledný súťažný zápas v drese "Rytierov" odohral ešte na sklonku roka 2019. Celkovo absolvoval 17 zápasov s bilanciou žiadny gól a šesť asistencií.

Nevyspytateľný a tiež značne kontroverzný útočník je bronzový medailista z majstrovstiev sveta hráčov do 20 rokov spred piatich rokov, dokonca bol vtedy v kanadských mestách Toronto a Montreal jedným z lídrov slovenského tímu. Neskôr mu lekári zistili problémy so srdcom a na jeden rok si dal od hokeja pauzu. Odvtedy sa 25-ročný kreatívny útočník snaží uchytiť na vyššej či nižšej hokejovej úrovni, ale zatiaľ sa mu nedarí. Skúsil to v tíme zámorskej AHL Laval Rocket, v drese Slovana Bratislava v KHL aj v druhej najvyššej švédskej súťaži v mužstve Tingryds AIF či dokonca treťoligovom Dolnom Kubíne. Všade to bolo len na niekoľko zápasov.


Tagy: HK Poprad Martin Réway Ľudovít Jurinyi

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
SITA
Foto:
hkpoprad.sk

DISKUSIA