Veľký hokejový míľnik pokoril v drese Slovana: Hovorili mi, že na profi úrovni hrať nebudem!

Martin St. Pierre
Martin St. Pierre

BRATISLAVA - Hokejisti bratislavského Slovana si v stredu upevnili druhé miesto tabuľky Tipsport ligy, keď v domácom prostredí zdolali MAC Budapešť 4:3 po predĺžení. Jedným bodom prispel k triumfu "belasých" aj kanadský útočník Martin St. Pierre, ktorý na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu dosiahol veľký míľnik svojej profesionálnej kariéry. Nastúpil totiž v jubilejnom 1000. zápase v rámci základných častí seniorských súťaží.

"Pre mňa osobne je to veľký úspech odohrať 1000 stretnutí v základnej časti, bez žiadnych exhibícií alebo zápasov v play-off. Je to dlhý čas, ale dôležitejšie je, že sme vyhrali. Ceremónia pred zápasom ma veľmi potešila a zároveň prekvapila. Nečakal som to, ale ukazuje to kvalitu organizácie HC Slovan Bratislava," vyjadril sa 36-ročný útočník v rozhovore pre agentúru SITA.

Martina St. Pierra možno označiť za hokejového svetobežníka - okrem zámoria hral v desiatich rôznych krajinách. "V európskych krajinách to bolo super, ale možno najzaujímavejšie bolo Rusko a Čína. Bol som tam niekoľko sezón a je tam odlišná kultúra ako v Kanade alebo v USA. Bola to skvelá skúsenosť a som šťastný za to. V Číne to bolo najmä o cestovaní, v Kazachstane som zase zažil teploty -30 stupňov Celzia," pokračoval forvard Slovana Bratislava.

Martin St. Pierre síce nebol draftovaný tímom NHL, ale napriek tomu si zahral v zámorskej profilige. "Nezáleží na tom, odkiaľ pochádzate, každý hokejista chce hrať v NHL. Som šťastný, že sa mi to podarilo. Ja som z malého mesta, ktoré má osemtisíc obyvateľov. Nepatrím medzi najvyšších hráčov a hovorili mi, že nebudem hrať na profesionálnej úrovni. Napokon som odohral 39 zápasov za Chicago, Boston, Ottawu a Montreal. Teším sa z toho, čo som dokázal," uviedol Kanaďan.

Na medzinárodnej scéne si St. Pierre nikdy nepripísal štarty v drese s javorovým listom na hrudi, ale reprezentoval národný tím Kazachstanu. "Vyrastal som v Kanade, ale nikdy som nehral za juniorský alebo seniorský národný výber. Chcel som reprezentovať, nezáležalo na tom, ktorú krajinu a dostal som šancu v Kazachstane, kde sú vášniví fanúšikovia. Organizácia je kvalitná a bolo zábavné zažiť aj takúto skúsenosť," zhodnotil majster sveta A-skupiny I. divízie z roku 2019.

Aktuálny ročník začal St. Pierre v anglickom Shieffielde, následne sa presunul do maďarského Miškovca a napokon v posledný deň roku 2019 potvrdilo jeho príchod vedenie osemnásobného slovenského majstra. "Proti Slovanu som hral v KHL a vedel som, že sú tu skvelí fanúšikovia, pekný štadión a tiež mesto. Pre mňa bolo jednoduché prísť sem, hoci počas sezóny to nie vždy býva ľahké. Každý ma však privítal a rýchlo som si zvykol na systém. Snažím sa pomôcť tímu ako viem. Každý chce vyhrávať a ak si všetci budú robiť svoju prácu, tak môžeme dosiahnuť náš cieľ," dodal pre SITA.


Tagy: HC Slovan Bratislava Martin St. Pierre

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
SITA
Foto:
TASR - Pavel Neubauer

DISKUSIA