Rosický hovorí o jednom veľkom sklamaní: Odniesol si to kouč Jílek!

Václav Jílek
Václav Jílek

PRAHA - Václav Jílek už nie je tréner futbalistov Sparty Praha. Vedenie českého klubu ho po prvom jarnom ligovom kole odvolalo z funkcie. V nedeľnom zápase na ihrisku Sigmy Olomouc povedie mužstvo Václav Kotal, doterajší kouč treťoligového rezervného tímu. Informoval o tom portál iDnes.cz.

Spolu s hlavným trénerom skončili v realizačnom tíme aj jeho asistenti Jiří Saňák a Michal Horňák. Asistentom Kotala bude Michal Šmarda, ktorý rýchlo ukončil svoje pôsobenie v Slovácku. Vedeniu klubu z Letnej došla trpezlivosť po sobotňajšej ligovej prehre s Libercom 0:2. Samotný Jílek na pozápasovej tlačovej konferencii označil hru svojich zverencov v druhom polčase za najhorší výkon v tejto sezóne. Po 21 kolách patrí Sparte piata priečka so ziskom 33 bodov.

"Nebolo to pre nás jednoduché rozhodnutie. Vašek Jílek je dobrý tréner, ale predvedená hra i výsledky boli pre nás sklamaním a nenapĺňali očakávanie, ktoré máme," uviedol pre klubový web športový riaditeľ Sparty Tomáš Rosický. V pražskom tíme pôsobia aj slovenskí obrancovia Dávid Hancko a Lukáš Štetina.


Tagy: AC Sparta Praha Václav Jílek

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Gambrinus ligy
Zdroj:
TASR
Foto:
sparta.cz

DISKUSIA