VIDEO Studenič má formu ako hrom: Režíroval dôležitú výhru, lepší hráč na ľade nebol!

Marián Studenič
Marián Studenič

BRATISLAVA - Slovenský hokejista Marián Studenič sa v nižšej zámorskej súťaži AHL dostáva do solídnej formy. Gólom a asistenciou pomohol svojmu tímu Binghamton Devils k triumfu na ľade Toronta Marlies 5:3. Domáci viedli 1:0, ale ešte v prvej tretine hostia otočili na 1:3 aj zásluhou gólu a asistencie 21-ročného slovenského krídelníka. Studeničov gól sa zrodil po prevzatí puku pri mantineli a bleskovom nakorčuľovaní si do výhodnejšej pozície medzi útočnými kruhmi. Po zápase ho vyhlásili za prvú hviezdu zápasu. Binghamton sa v Severnej divízii AHL na jeden bod priblížil k pozícii zabezpečujúcej účasť v play-off, kde sa nachádza práve Toronto.

Binghamton vyhral štvrtý zápas v neprerušenom slede a Studenič si počas tejto minisérie pripísal tri góly a tri asistencie. Odchovanec skalického hokeja celkovo má v tejto sezóne AHL 13 bodov za 6 gólov a 7 asistencií, až do februára sa mu veľmi nedarilo. Pre zranenie vynechal takmer celý súťažný január, ale teraz sa dostáva do pohody. Využíva najmä svoju rýchlosť a dôsledné korčuľovanie, ktorými upútal aj trénera slovenskej reprezentácie Craiga Ramsayho. Aj preto si ho ponechal v tíme vlani na "domácom" svetovom šampionáte v Bratislave a Košiciach.

"Korčuľovanie je najsilnejšou stránkou mojej hry, takže sa snažím korčuľovať najlepšie ako viem. Usilujem sa hráčov obchádzať najmä po stranách." uviedol Marián Studenič nedávno pre klubový web, cituje ho portál slovaknhl.sk. Mladík z útoku Binghamtonu nemá problém s motiváciou: "Ak chcem byť v budúcnosti úspešný, musím dať do toho 100 percent. Je tam teda veľa motivácie. Tou najväčšou je zahrať si v NHL,“ dodal Studenič.


Tagy: Marián Studenič Toronto Marlies Binghamton Devils

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
SITA
Foto:
Profimedia; Video: Youtube

DISKUSIA