VIDEO Výkriky bolesti po škaredom páde: Rakúsku lyžiarku musel odniesť vrtuľník!

Elisabeth Reisingerovú musel odniesť z trate vrtuľník
Elisabeth Reisingerovú musel odniesť z trate vrtuľník

CRANS MONTANA - Sezóna zranení v lyžiarskom kolotoči Svetového pohára sa nezastavila ani vo švajčiarskej Crans Montane. V piatkových pretekoch v zjazde žien najhoršie obišla Rakúšanka Elisabeth Reisingerová. Po skoku v hornej časti zjazdovky spadla a letela až do ochranných sietí. Výkriky bolesti prezrádzali, že jej zranenie bude zrejme vážnejšie.

Po pretekárke s číslom 26 organizátori prerušili preteky, aby mohli zabezpečiť jej včasný presun vrtuľníkom do nemocnice v neďalekom Sione. Podľa prvých informácií má 23-ročná Rakúšanka podozrenie na roztrhnutie krížneho väzu v ľavom kolene, presnú diagnózu zatiaľ nestanovili.

Reisingerovej najlepší výsledok v doterajšej kariére sa zrodil pred necelým mesiacom v bulharskom Bansku, kde skončila v zjazde siedma. Víťazkou piatkových pretekov v Crans Montane sa stala domáca matadorka Lara Gutová-Behramiová, Slovenka Petra Vlhová sa zaradila vo výsledkoch na štvrté miesto s odstupom 16 stotín na bronzovú pozíciu.

V rakúskom tábore zavládlo sklamanie už pred piatkovým prvým zjazdom v Crans Montane. Christine Scheyerová sa ani nemohla postaviť na štart, lebo jej to nedovolili bolesti v pravom kolene. Podľa portálu ORF sa Scheyerová už v tejto sezóne na svahoch Svetového pohára nepredstaví. "Budem mať dostatok času, aby som zamerala svoju pozornosť na ďalšiu sezónu za predpokladu, že budem stopercentne fit," uviedla Scheyerová.


Tagy: Elisabeth Reisingerová

Zdroj:
športky
Foto:
SITA/AP/Alessandro Trovati; Video: YouTube

DISKUSIA