Derby Slovan - Trnava má dohru na disciplinárke: Vedenie Bratislavčanov zaujalo jasný názor

Fanúšikovia ŠK Slovan Bratislava
Fanúšikovia ŠK Slovan Bratislava

BRATISLAVA - Nedávne futbalové derby Spartak Trnava - Slovan Bratislava (0:0) síce neprinieslo góly, ale nechýbal vzruch na tribúnach. A na ťahu je opäť disciplinárna komisia SFZ.

Vo štvrtok má padnúť verdikt v prípade "hrubého nešportového správania divákov", čo rozmenené na drobné znamená citujúc zo správy delegáta: vulgárne pokriky, hrubé urážky SFZ a použitie pyrotechniky, s následným prerušením stretnutia. V tejto súvislosti klub ŠK Slovan Bratislava vydal stanovisko, ktoré poslal aj na ústredie DK SFZ. V ňom vyjadril podporu svojim fanúšikom ako už aj viackrát v minulosti.

"K tejto téme sme zaujali jasný postoj a zastali sme sa našich priaznivcov. Viac než tisíc našich fanúšikov vytvorilo v derby výbornú atmosféru a celý čas povzbudzovali hráčov. Naši priaznivci zareagovali na výzvu spomedzi vlastných radov a taktiež na iniciatívu hráčov a klubu, a vyvarovali sa negatívnym prejavom či akémukoľvek používaniu pyrotechniky. V tomto zmysle sa nieslo aj naše stanovisko, ktoré sme odoslali na Disciplinárnu komisiu. Sme presvedčení, že by sme ako klub a ako fanúšikovia nemali byť potrestaní,“ povedal generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml.

Správanie sa divákov na zápasoch Slovana Bratislava nie je nová téma. V jeseni 2019 museli slovanisti dva z troch domácich zápasov skupinovej fázy Európskej ligy odohrať bez tradičných fanúšikov, resp. iba s podporou detí do 14 rokov. Vtedy boli dôvodom potrestania slovenského šampióna na európskej scéne homofóbne, antisemitské a celkovo diskriminačné správanie sa jeho fanúšikov v zápasoch proti tímom Sutjeska Nikšič a PAOK Solún.


Tagy: Spartak Trnava SFZ ŠK Slovan Bratislava Fortuna liga

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/Ivan Kopčáni

DISKUSIA