Šampión Joshua musí brániť svoje opasky: Mám príležitosť ukázať svetu, aký som silný

Anthony Joshua s opaskami majstra sveta
Anthony Joshua s opaskami majstra sveta

BRATISLAVA - Britský boxer Anthony Joshua na sociálnej sieti twitter oznámil dátum, kedy bude obhajovať opasky v organizáciách IBF, WBA a WBO. V sobotu 20. júna sa predstaví na štadióne futbalového klubu Tottenham Hotspur v Londýne proti Bulharovi Kubratovi Pulevovi. Pre Joshuu to bude prvý boxerský zápas na území Veľkej Británie od septembra 2018, keď zdolal Rusa Alexandra Povetkina.

Joshua mal s Pulevom boxovať už v októbri 2017, ale Bulhar napokon nemohol do súboja nastúpiť pre zranenie ramena. Nahradil ho Francúz Carlos Takam, ale s 30-ročným rodákom z Watfordu prehral po kontroverznom technickom K.O. Promotér Eddie Hearn minulý týždeň pripustil možnosť britského súboja Anthony Joshua - Tyson Fury, ale druhého menovaného boxera čaká 18. júla v Las Vegas tretí vzájomný súboj s Američanom Deontayom Wilderom.

Pulev je bývalým európskym šampiónom v ťažkej váhe. V 29 zápasoch utrpel iba jednu prehru, keď ho v novembri 2015 knokautoval v piatom kole Ukrajinec Vladimir Kličko. Už vo februári uisťoval Joshuu, že je pripravený prísť do Londýna a poraziť ho pred jeho fanúšikmi. Teraz je rád, že šancu dostane. "Som šťastný, že mám príležitosť ukázať celému svetu, aký silný v skutočnosti som," povedal Pulev, cituje ho BBC.


Tagy: Kubrat Pulev Anthony Joshua

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Nick Potts

DISKUSIA