Trpká rozlúčka Tatrana pred bránami Final 4: Prešovčania v odvete so Záhrebom bez šance

Tím Tatrana Prešov, uprostred tréner Slavko Golužav
Tím Tatrana Prešov, uprostred tréner Slavko Golužav

ZÁHREB - Hádzanári Tatrana Prešov nepostúpili na turnaj Final 4 v 9. ročníku nadnárodnej "SEHA /South East Handball Association/ Gazprom League". Po sobotňajšej domácej prehre 21:25 (11:11) podľahli chorvátskemu tímu Prvo plinarsko društvo Záhreb aj vo štvrťfinálovej odvete, ktorá sa v stredu večer skončila jednoznačným výsledkom v prospech domácich 28:16 (12:9).

Pacheco poslal v 3. min Tatran prvý a zároveň poslednýkrát do vedenia (2:1). Domáci vzápätí otočili na 5:2 a v 11. min vyhrávali už 7:3. Hostia sa v ďalšom priebehu viackrát dotiahli na rozdiel dvoch gólov, na prestávku išli za stavu 9:12. Po zmene strán od stavu 14:12 v 38. min ovládli duel už Záhrebčania, ktorí mali pred záverečnou desaťminútovkou k dobru vedenie 22:15 a v 56. min Horvat zvýšil rozdiel už na desať gólov (26:16). Vo zvyšnom čase pridalo družstvo PPD ešte dva góly a suverénne postúpilo do semifinále. Najlepším strelcom Tatrana bol opäť Brazílčan Pedro Pacheco, ktorý skóroval štyrikrát.

Zverenci trénera Slavka Golužu mali po desiatich vystúpeniach v základnej časti vyrovnanú bilanciu 5 výhier - 5 prehier a v tabuľke "áčka" obsadili 3. miesto so ziskom 15 bodov. V 1. kole vyraďovacej časti dvakrát pokorili Spartak Moskva. Teraz dvakrát zaváhali vo štvrťfinále s PPD Záhreb, celkovo tak mali Šarišania v ročníku na konte sedem víťazstiev a sedem prehier.

PPD Záhreb - Tatran Prešov 28:16 (12:9)
najviac gólov: Božovič 6/1, Horvat 6, Šipič 4/1, Ravnič 4 - Pacheco 4/2, Straňovský 3/1, Hozman a Carapkin po 3. Rozhodovali: Mitrevski a Todorovski (obaja S. Maced.)
/prvý zápas 25:21, postúpil Záhreb/


Tagy: Tatran Prešov PPD Záhreb

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR/Milan Kapusta

DISKUSIA