V karanténe uviazol aj hviezdny Ronaldo! Dôvodom je nakazený spoluhráč z Juventusu

Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo

FUNCHEL - Portugalský futbalista Cristiano Ronaldo uviazol v rodnej krajine po tom, ako jeho spoluhráčovi z Juventusu Turín Danielemu Ruganimu diagnostikovali nový koronavírus. Tridsaťšpäťročný útočník minulý týždeň odcestoval domov na Madeiru navštíviť matku, ktorá utrpela mŕtvicu.

Ronaldo bol v kontakte s Ruganim počas nedeľného ligového zápasu s Interom Miláno rovnako ako ďalší spoluhráči, ktorí v šatni oslavovali víťazstvo 2:0. Podľa periodika Daily Mail musia všetci zostať izolácii. Ronaldo však medzitým odcestoval do Portugalska, kde je v domácej karanténe. Dvadsaťšesťročný Rugani je aj vôbec prvý známy prípad infikovaného futbalista z top líg Európy, navyše je aj reprezentant, za Taliansko nastúpil v 7 zápasoch. "Cítim sa dobre, žiadam všetkých, aby sa riadili pokynmi, pretože vírus si nevyberá. Spravte to pre seba a vašich blízkych," odkázal Rugani prostredníctvom twitteru.

Taliansko je po Číne, kde sa koronavírus prvýkrát objaví, druhá najzasiahnutejšia krajina na svete. Podľa údajov "Coronavirus COVID-19 Global Cases by Johns Hopkins CSSE" tam evidovali vo štvrtok 12.462 prípadov, 827 ľudí zomrelo. Celosvetovo je nakazených viac ako 126-tisíc ľudí, 4637 ľudí chorobe podľahlo.


Tagy: Cristiano Ronaldo Juventus Turín

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Serie A
Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP/Fabio Ferrari/LaPresse

DISKUSIA