VIDEO V slávnom UFC to roztočil ďalší Čech: Dvořák si pripísal štrnástu výhru v rade

David Dvořák
David Dvořák

BRASÍLIA - Český MMA bojovník David Dvořák vyhral premiérový zápas v prestížnej organizácii UFC v mušej váhovej kategórii do 57 kg nad Brunom Silvom z Brazílie na body. Dvadsaťsedemročný zápasník si na galavečere v Brazílii, ktorý sa kvôli pandémiu koronavírusu konal bez divákov, pripísal štrnástu výhru v rade.

Dvořák sa snažil byť od začiatku aktívnejší, v závere 1. kola ale inkasoval tvrdý kop na bradu. V ďalších dvoch kolách ale mal mierne navrch a tesné víťazstvo mu prisúdili všetci rozhodcovia. Bojovník z Hradca Králové si pripísal 18. výhru z 21 zápasov. Dvadsaťdeväťročný Silva, pre ktorého to bol druhý duel v UFC, prehral piatykrát z 15 súbojov.

 

 

Dvořák sa stal štvrtým Čechom, ktorý v UFC zápasil. V organizácii už pôsobili Karlos Vémola, Viktor Pešta a naposledy Lucie Pudilová. V januári s UFC podpísal zmluvu Jiří Procházka, ktorý na termín prvého zápasu zatiaľ čaká. V Prahe žije a trénuje tiež Uzbek Machmud Muradov, ktorý do Oktagon nastupuje aj s českou vlajkou. Slovensko zatiaľ v histórii svojho zápasníka v UFC nemalo.


Tagy: UFC David Dvořák

Zdroj:
ČTK, športky
Foto:
profimedia.sk; Video: Twitter, Youtube

DISKUSIA