Kluby, ale aj kontroverzný politik, podávajú krajine výraznú pomoc: Teraz je dôležitá sila srdca!

Koronavírus straší aj futbalový svet
Koronavírus straší aj futbalový svet

BRATISLAVA - Zákerný koronavírus útočí v celej Európe, ale pustoší hlavne Taliansko, ktoré sa stalo druhým epicentrom tejto nebezpečnej nákazy. Na situáciu, ktorá zasahuje Apeninský poloostrov sa rozhodli reagovať aj kluby Serie A, ktoré čakajú nemalé finančné ťažkosti, teraz však rozpočet musí ísť bokom, kluby sa naopak rozhodli pomáhať nemocniciam, lekárom a pacientom. Finančne sa tak rozhodli krajanom pomáhať aj Silvio Berlusconi, ACF Fiorentina či AS Rím.

ACF Fiorentina prostredníctvom nového taliansko-amerického majiteľa klubu Rocca Commissa, ktorý do klubu vstúpil pred touto sezónou, venovala na boj proti koronavírusu celkovo 250-tisíc eur. La Viola zároveň prostredníctvom svojho webu rovnako ako ostatné kluby zbiera ďalšie peniaze od fanúšikov, ktoré budú slúžiť na nákup dezinfekčných prostriedkov, masiek, ventilátorov a testovacieho zariadenia. "Chcem ponúknuť pomoc a finančnú podporu od mojej rodiny a celého klubu tým, ktorí robia všetko preto, aby zachránili životy druhých. Spoločne musíme spraviť všetko preto, aby sme zastavili šírenie tohto neviditeľného a zákerného nepriateľa," prezradil Commisso. Zbierku pomenoval klub z Florencie "Forza e Cuore" v preklade "sila srdca".

Svoju pomocnú ruku podal aj kontroverzný bývalý premiér Talianska, a tiež aj bývalý vlastník AC Miláno v jednej osobe Silvio Berlusconi. Politik venoval 10 miliónov eur na vytvorenie desiatich jednotiek intenzívnej starostlivosti v Lombardsku, ktoré patrí medzi najviac postihnuté regióny. 

V Ríme sa angažovalo miestne AS, ktoré vyzbieralo celkovo 250-tisíc eur, za ktoré klub nakúpil 13-tisíc masiek FFP2 spolu so 120,500 fľaškami dezinfekčných prostriedkov na ruky. V pondelok sa klub chystá dodať miestnym nemocniciam ďaľších 12-tisíc masiek a 1500 masiek FFP3. 

 


Tagy: ACF Fiorentina AS Rím Serie A koronavírus Rocco Commisso

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Serie A
Zdroj:
športky
Foto:
SITA/AP/Piero Cruciatti/LaPresse

DISKUSIA